top of page

CARNIFEX BELLICOSTIC

HOJIČI1.gif
Healers_crest.png
cali světejš.png
HOJIČI2.gif
idkhojič.png
RISHA
CALIX // MERTVETS
Healers_crest.png
ravka-profily.png

I remember all of them... How do I stop the guilt?

BIO.png
25
BOYD HOLBROOK
HOJIČ
#ABBB7C
VOJÁK II. ARMÁDY
MATKA - Halyna Vitaliyivna Bellicostic – Květina Ravky, neřekl by jí nikdo jinak kdo ji poznal, měla v povaze především něhu než nějaké to násilí, které válka ve všech probouzela svými drápy a poštvávala je proti nelidským vojákům od prvopočátku. Calix ji neměl možnost potkat, tedy ačkoliv se do její náruče jako mimino dostal, neměl možnost ji později jako větší vidět, neboť ji sebrala válka. I když se to těžko věří podědil po ní plavé vlasy a modré oči. Do povahy mu však osud nic takového nedal, možná jen snahu pomoci všem, které válka zbídačila. (Mrtvá)
OTEC - Haris Bellicostic –  Keršan jak poleno, cestoval s cennými látkami a kořením, které zaujalo mladou Halyn na trzích, kde se seznámili. Netrvalo dlouho aby ji vzal s sebou do Kerchu a ten jí ukázal, ovšem na vesnickou holku bylo město příliš velké, a tak se vrátila bez něj, ale s jeho darem v lůně. Když se dozvěděl o narození syna, ihned se rozhodl vrátit do Ravky, aby se o ně postaral. Zabila jej náhodná kulka během povstání na lodi, která převážela uprchlé grishy z Ketterdamu. Také ho neměl možnost vidět, ale získal po něm robustní stavbu a stejně tak proklatě modré oči, jako od matky. (Mrtvý)
TETA - Amiyah Marsh – Stejně jako její bratr byla z Kerchu, ale roky už strávila žitím v Os Altě, kam se přestěhovala za pomyslným blahobytem města se zlatými kopulemi. Když se jí tam nedařilo, chtěla se vrátit zase domů, ale smrt bratra a jeho choti jí do náruče vmetla malé mimino se kterým cesta skrze temnotu nepřicházela v úvahu. Odebrala se proto do stínů hlavního města a vychovávala jej tam po svém, jako vlastního. Až v jeho 5 letech se s ním a dcerou vydala do Kerchu. (Živá – 52 let)
SESTŘENICE - Natalia Vadimovna – Nosí otcovo jméno, ale nežije s ním. Mají rozdílný pohled na svět, přesto zůstala nadále po boku matky a bratrance. I když se museli přesunout z její rodné země do Ketterdamu, kde se věnuje šití oděvů a jejich prodejů na trzích. Vždy Calixe považovala za svého bratra a nikdy za něco vzdáleného, vyrůstali spolu celé ty roky, tak proč by to měnila. Aktuálně žije v Ketterdamu, kde se provdala za majitele obchodu s obuví. Miluje práci a peníze jí do mysli nikdy nevlezly. (Živá – 22 let)
UČITEL - Avgustin Aleksandrov – V Malém paláci poznal už poměrně hodně různých osob, které mu buď seděly jako gatě, nebo naopak poničily nohy jako špatně sedící bota. Avgustin byl ta první varianta a taky by mu za to rád poděkoval, častokrát mu to sice říkal, ale starší grisha to brala jako samozřejmost. Avgustin spadal do stejného řádu, ale jiné větve v jeho rukou dřímala moc spíše brát životy, nežli je zachraňovat. Zemřel v Os Altě, která byla roku 1801 napadena druskelly při Vlčím povstání. Navzdory rozdílnosti v specifikaci, byl jeho jakýmsi učitelem a rádcem v Paláci. (Mrtvý – 28 let)
BLÍZKÁ OSOBA V MALÉM PALÁCI- Kirill Ivar Frolov – Nemůže říci, že této grishe bezmezně věří, ale považuje jej za někoho bližšího než ostatní. Upřímně někdy má chuť jej nacpat do sudu a poslat z kopce ulicí dolů, ale neudělal to. Neustále mu komolí jméno, ale Cal si na to zvykl, nikdo ho neumí vyslovit dobře. Snaží se přehlížet často křivé chování, které se honí tomuto jedinci v blond hlavě, ale taky má k tomu své. Pokud by to bylo až moc, slíbil si, že by závislé grishe zarazil dýku do krku dřív, než by jej ze světa sprovodili kapitáni. Zatím spolu jaksi taksi vychází.
BLÍZKÁ OSOBA V PALÁCI - Anatoliy Valerianovich – Přátelit se s lidmi, kdo ví, zda je to moudré, nebo nějak špatné, ale Carnifex v lidském krejčí nevidí problém. Jeho aura mu přišla přátelská, a tak se chová nezaujatě v jeho blízkosti, téměř jako lenivá kočka. Ale nezapomíná, jaký názor by na něj lidé mohli mít. Rád Tolyovi pomáhá v boji, neboť právě ten na blízko je Carnifexovi blízký. Lidé nic jiného nesvedou, zejména ne ti, kteří se ani neučí pořádně bojovat a jejich zbraní by byl klobouček se špendlíky a jehlami.
charakteristika.png
191CM
85KG
SLEPÉ/MODRÁ
BLOND
Pokud chodíte do knihovny, tak jste ho nejspíš viděli právě tam. Naopak od jeho přítele Kirilla tam on chodí nabírat vědomosti z nákresů, když už ne textů, které jsou pro něj mnohdy hekticky náročné, texty splývají, písmenka unikají. I přes tenhle problém by lidské tělo dokázal popsat, ačkoliv některé staré Ravské názvy by mu dělaly problém vyslovit. Pokud potřebuje pomoci, chodí jen za těmi, kterým může věřit a pokud si z něj dělají legraci i oni, schytají jednu do ramene. Je-li to opakovaný nepovedený žert, tak do tváře. Carnifex nerad chybuje, i proto se moc neprojevuje a nesnaží se angažovat jako jiní, má svou hlavu, která mu napovídá, co dělat, aby vůbec v takové hordě jako je Malý Palác přežil. Mravenčí práce. Viditelná chyba by byla cestou dolů na metaforicky myšleném žebříčků v prostorách paláce. A to nechce. I proto se neozve, když chybuje, jen se jeho aura změní. Je tišší a spíše pozoruje okolí, aby zjistil, jak chybu napravit bez šance odhalení.  
Carni nebude nejlepším přítelem na popíjení v hospodě, nebude vyřvávat, jak miluje svoji zemi, nebo jak nenávidí lidskou rasu. Díky vzhledu byste to do něj asi řekli, vlasy ostříhané tak halabala, trčí mu do čela anebo nahoru či do stran. Připomíná rozespalost, kdyby mohla být lidskou bytostí. Téměř vždy přivírá zdravé oko, aby jej uchránil před prachem a ostrým světlem. Kdyby si zapřel bradu o předloktí, stáhl si límce kefty víc ke krku a jen tak ležel na stole, vypadal by jako věčně unavený kocour válející si své šunky na vyhřáté peci. Ovšem modré oko pozoruje okolí víc než pečlivě, na jedno oko je díky zranění z dětské rvačky slepý a jeho pravá strana by se tak mohla lehce stát obětí nejapných žertíků. Když už ne od jeho kolegů vojáků, tak mrtvých. Ano, mrtvých.
Paranoidní představy, bludy, noci, kdy se probudí zpocený a s téměř vyraženým dechem. Kde, kdy mívá noční můry o prackách stahujících jej do hrobu, který je měkký, ale hlína je tuze ledová. Tak jako smrt. Být hojič pronásledovaný obrazem smrti, něco, co nepřichází v úvahu. Daleko směšnější by to bylo v případě smrtiče, ale tím díky svatým není. Smrt jej opravdu následuje, zejména mrtví. Vídá tváře, které nezachránil, někdy nabírají vzhled těch, kteří stále žijí – zejména jeho tety a sestřenice. Jen aby mu zamotaly hlavy. Opakují Carnifexovi známé fráze, spalující jeho smysly na prach. Nutící jej vyhledat roh, skrýš, cokoliv, kam se může zašít na několik minut a najít kontrolu nad vlastním tělem. Sem tam sebou trhá, nebo jen tak cuká. Lidem nevysvětluje, co se děje, svádí to na tiky svalů, ale pravda je taková že cítí doteky ledových pracek. Nejspíš jeho mladý mozek nedokázal vstřebat přítomnost války, obrazy, které vojna přináší, a tak z toho ztratil z části rozum. Jeden z mála důvodů, proč se vždy otáčí nalevo než na svoji slepou stranu.
Je celkem vysoký, něco přes metr devadesát v tom svém těle má, ale moc často se hrbí, takže vypadá menší. Nebo naopak sedí poskládaný v klubíčku na parapetu, jako by byl kočka, kterou život netrápí. Jediné, co si užívá je pohled skrze sklo ven, na zahradu a přemýšlí nad dalším vrabcem co by slupla. Tak něco, až na ty vrabce. Život jej strhal v mládí, ne to, aby se trápil tím, co bude zítra, nebo za hodinu. Chtěl by všem pomoci, ale nemá to v rukou a není tak mocný, aby to dokázal. Když má možnosti ihned bere meč a šel by do války, bez ohledu na hrůzy, které jeho mysl opět nasbírá do zásoby. Obětavost je jako jed, který se tělem šíří do všech koutů, paralyzující jej od raného věku. Stejně jako vůle, není viditelná, hmatatelná, ale někde tam je. Kdyby nebyla už dávno by skončil jako potrava Volker, nebo nafouknutá mrtvola ve vaně. Jenže co by s ním bylo po smrti? Neptá se, bojí se toho. Mrtví by jej mohli roztrhat, týrat za jeho schopnosti.
Obecně je hodně flegmatický ke všemu, co se kolem něj děje, to z něj dělá dobrou společnost, kterou nevytrhne ani vidlička zabodnutá vedle jeho ruky. Dokud to není jeho písek, nebude se v něm hrabat. Když už budete ohrožovat jeho blízké, donutí dotyčného litovat, že se dneska vůbec probudil. Je jako mince, někdy se hodí klidná orlice, jindy tvář carice. Koruny, královské síly, ale s tím rozdílem, že on má v hlavě vojáka s nutností bojovat a dýchat všem zlosynům ohrožující jeho blízké na krk. Nezapomněl, že v rukou, které léčí, je i znalost toho, kam dobře bodnout, aby jedinec trpěl.
Úsměv není jeho častá maska, ale když už na to přijde, usmívá se jako měsíček na hnoji. Vesele od ucha k uchu, ale dokáže proměnit masku hned na druhou, jedovatě pravdivou. Slepé oko z něj dělá padoucha, když se zaměří na jeden bod a ten propaluje pohledem. Tiky v těle, tomu nepomáhají. Kdo se nebál, kdo přišel blíž a poznal jej, ví, že mu může důvěřovat a lze s ním trávit klidné chvilky. Možná hodiny, neboť člověka buď pozoruje, nebo se snaží pochopit co dělá. Není vlezlý, když mu to neukážete, nezeptá se přímo co děláte, vyčká. Pokud je to něco, co jej zaujme přijde a nechá se o tom poučit, pokud ne…tak jako všichni ostatní, jde pryč.
I přes všechen flegmatismus světa, je jízlivý. Ano, upřímně. Má sem tam potřebu se vyjádřit, ale jen k těm, které zná. Vůči ostatním jen v myšlenkách. Tudíž, klidně člověku vylíčí do tváře, jak velký hňup vlastně je, jen protože zavřel hlasitě dveře. A tak podobně. Nejvíc si na paškál bere kolegu v rudé keftě, který je něco jako alternativní verze děsivého psa, i jeho občas děsí. Neboť mu jde smrt v patách a cítí z něj divnou auru celé roky. Kirill a jeho minulost je jeho, Carnifex ví co potřeboval vědět a pokud by viděl snahu vrátit se do starých kolejí, klidně vojáka zabije vlastníma rukama. Je to něco jako vážné přátelství za hrob, neodpustil by si, aby voják napáchal zlo. Ale tenhle divný vztah na kočku a myš je oboustranný s tím rozdílem, že Carnifex nemá, jak zabíjet. „Pokud někomu znovu ublížíš, zabiju tě…já…já tě zabiju, nikdo jiný.“ Kirill má možná silnější schopnosti, ale jeho tělo slábne. Toho si za ty roky, co jej zná už všiml. Není z toho ustaraný, možná si to vojáček nevybral, ale jeho život oranžová látka zpečetila. Jako by mu osud poslal Kirilla do života jen protože je chodící smrtí. Pravděpodobně si to podle něj grisha z Fjerdy i zaslouží, aby zemřela, za to, kolik životů zničila.
Pravda čišící z úst je hořká, podobně jako čaj, který rád vyhledává nejen v tuhých zimních časech. Sladké není nic pro něj, miluje hořkost, pachuť visící na jeho jazyku, které se jen tak nezbavíte. I proto čaj ze svařeného ovoce není nic moc pro něj, ale takové bylinné uleví tělu, ale taky jeho smyslům, ač páchnou jak deset čertů. Sám hořké pravdě čelí s pozvednutou bradou, není to pýcha, ale akceptování faktu, jak je. Ví, že není dobrý a nebude, jeho vlastní tělo jej omezuje. Nic mu však nebrání se snažit být lepší než včerejší já. I proto si z urážek mířených na jeho hlavu nic nedělá. Od 15 let trčí v paláci, viděl kde co, slyšel kde co a kdyby ho trefili jen bramborem, mohl by volat dvakrát sláva. Někdy okusil vlastní hořko sladkou krev na jazyku, jen protože někoho praštil a ten někdo byl třeba smrtič. Kdyby to byl ohňostrůjce, pocítil by něco jiné…třeba pach spálených vlasů, když by mu hořela hlava a ne koudel za prdelí.
Oheň je mocný pán, špatný sluha. Jeho hněv bolí, ale pokud se dlouze zahledí do svíček, cítí ochranu světla z plamínku, který brání smrti přistoupit blíž. Svíce nejsou na hrobech jen tak, nezapalují se v době truchlení pro truchlící, ale pro duši mrtvých. Aby rozzářily duši zemřelého. Rád by věštil z ohně, kdy by mu plamen dokázal pomoci v rozhodování se, ale nedokáže to. Raději svůj zájem upírá do čaje a karet, které nosí na opasku u kefty stahující jeho pas. Jste si ve svém osudu jistí? Za nějakou drobnost, vám klidně osud vyloží.
obli a neobli.png
OBLÍBENÉ
Hořký čaj
Tikání hodinek
Dýky
NEOBLÍBENÉ
Eterálčiky
Násilí na ženách
Pepř
historie.png
RAVKA - OS ALTA
Bury me alive…
Každý nějak začínáme život, stejně tak začal i jeho v lůně matky, kterou by tuze miloval, kdyby mu to osud dovolil. Jeho krev z části kořenily v temném Kerchu, daleko od Ravky za vlnami Pravého moře, kde se její srdce zamilovalo do obchodníka s cennými látkami a jinými předměty, jež prostou dívku uchválily. Nebyl pyšný páv, který by tohle obyčejné zrnko odmítl, naopak jej sezobl a vzal ji sebou na palubu své lodě.
Ale nic netrvá věčně, Halyna si jeho srdečnosti vážila celé ty měsíce ba roky, ale nedokázala v tak velkém a rušném městě žít. Chyběla jí volnost venkova, příroda, kterou znala a lidé, kteří si na nic nemuseli hrát, neboť jim svatí byli víc než peníze v hrsti, které nebyly nic než cesta do pekla. Odmítala setrvat, žádala jej o odpuštění, snažila se mu vymluvit díru do hlavy, jak moc pro ni on znamená, ale taky jak se zde necítí svá. Nebránil jí, nedržel ji a vůbec jí to nezazlíval a zajistil jí bezpečnou cestu domů, aniž by věděl, že přišel v ten den o vše, co mohl mít, kdyby šel také.
Brzy se dozvěděl o radostné novině, kdy Halyna porodila zdravé dítě, jejich dítě. Měsíc trvalo, než se zpráva dostala k jejímu muži, ale během toho měsíce si pro ni samotnou přišla smrt, když byl on na palubě lodě a ona v letní Ravce. Útoky lidí na jiné lidi, napadání kvůli existenci grish, všechno tohle sebralo plavovlásce život, její sytě modré oči uronily poslední slzy vstříc blankytné obloze nedaleko malého lesíku, kde do nádoby sbírala jahody. Nikdy svého měsíčního synka už neuvidí, nepochová a nebude matkou, jakou chtěla být. Bude sám. I doufala ve svých posledních chvílích v dobrou cestu jejího muže, modlila se spíš k němu nežli k sobě, aby měl Carnifex, alespoň jednoho rodiče, inu, nestalo se. Svatí mu opuštění ženy neodpustili a on skončil na dně oceánu, při povstání právě na jeho lodi, když se jedna z uprchlých grish rozhodla postavit kapitánu a nastolit nadvládu, jen protože pojala podezření o cestě na sever. Harise zabila náhodná kulka z koltu během přestřelky.
Byl odsouzen sirotčinci, malý a bezbranný sotva dva měsíce měl, když jej odnášeli do sirotčince, daleko od Os Alty, tak aby sirota nepřekážela v životě bohatým lidem. Tehdy na něj narazila na poslední chvíli Amiyah, kterou zpráva o smrti bratra zasáhla víc než smrt jeho choti. Rodina Halyn nežila dlouhé roky, ale blízcí se postarali, aby se o zprávě dozvěděla Amiyah dřív, než by jej opravdu odvezli. O žene věděli jen z povídání Halyn. A tak se tak stalo, žena unikající před smutnou realitou Ravky, nikoliv blahobytem carského města musela zůstat a postarat se o nový přírůstek.
Vychovávala jej ve vzdálenějších koncích Os Alty, centrum nebylo ničím, co by její oči lákalo a také, nebylo to bezpečné ani pro malého kluka, nýbrž brzy pro její maličkou dcerku. Všichni měli naději na nový život, ale muži jsou vrtkaví, a tak zůstala Amiyah sama na dvě děti. Jedno tříleté a druhé sotva rok. Rozdala by vše, co má, kdyby jí pochybilo na jídlo pro děti, ale stejně jako nepřišla nikdy chudá do Ravky, tak z ní ani nikdy nevyšla chudá. Zajistila jim pěkné dětství do Carnifexových 5 let, kdy se s ním a s dvouletou Natalii vydala skrze Vrásu a později se nalodila směr Kerch. Viděla možnost začít lepší život tam, kde měla větší zázemí.
Každý nějak začínáme život, stejně tak začal i jeho v lůně matky, kterou by tuze miloval, kdyby mu to osud dovolil. Jeho krev z části kořenily v temném Kerchu, daleko od Ravky za vlnami Pravého moře, kde se její srdce zamilovalo do obchodníka s cennými látkami a jinými předměty, jež prostou dívku uchválily. Nebyl pyšný páv, který by tohle obyčejné zrnko odmítl, naopak jej sezobl a vzal ji sebou na palubu své lodě.
Ale nic netrvá věčně, Halyna si jeho srdečnosti vážila celé ty měsíce ba roky, ale nedokázala v tak velkém a rušném městě žít. Chyběla jí volnost venkova, příroda, kterou znala a lidé, kteří si na nic nemuseli hrát, neboť jim svatí byli víc než peníze v hrsti, které nebyly nic než cesta do pekla. Odmítala setrvat, žádala jej o odpuštění, snažila se mu vymluvit díru do hlavy, jak moc pro ni on znamená, ale taky jak se zde necítí svá. Nebránil jí, nedržel ji a vůbec jí to nezazlíval a zajistil jí bezpečnou cestu domů, aniž by věděl, že přišel v ten den o vše, co mohl mít, kdyby šel také.
Brzy se dozvěděl o radostné novině, kdy Halyna porodila zdravé dítě, jejich dítě. Měsíc trvalo, než se zpráva dostala k jejímu muži, ale během toho měsíce si pro ni samotnou přišla smrt, když byl on na palubě lodě a ona v letní Ravce. Útoky lidí na jiné lidi, napadání kvůli existenci grish, všechno tohle sebralo plavovlásce život, její sytě modré oči uronily poslední slzy vstříc blankytné obloze nedaleko malého lesíku, kde do nádoby sbírala jahody. Nikdy svého měsíčního synka už neuvidí, nepochová a nebude matkou, jakou chtěla být. Bude sám. I doufala ve svých posledních chvílích v dobrou cestu jejího muže, modlila se spíš k němu nežli k sobě, aby měl Carnifex, alespoň jednoho rodiče, inu, nestalo se. Svatí mu opuštění ženy neodpustili a on skončil na dně oceánu, při povstání právě na jeho lodi, když se jedna z uprchlých grish rozhodla postavit kapitánu a nastolit nadvládu, jen protože pojala podezření o cestě na sever. Harise zabila náhodná kulka z koltu během přestřelky.
Byl odsouzen sirotčinci, malý a bezbranný sotva dva měsíce měl, když jej odnášeli do sirotčince, daleko od Os Alty, tak aby sirota nepřekážela v životě bohatým lidem. Tehdy na něj narazila na poslední chvíli Amiyah, kterou zpráva o smrti bratra zasáhla víc než smrt jeho choti. Rodina Halyn nežila dlouhé roky, ale blízcí se postarali, aby se o zprávě dozvěděla Amiyah dřív, než by jej opravdu odvezli. O žene věděli jen z povídání Halyn. A tak se tak stalo, žena unikající před smutnou realitou Ravky, nikoliv blahobytem carského města musela zůstat a postarat se o nový přírůstek.
Vychovávala jej ve vzdálenějších koncích Os Alty, centrum nebylo ničím, co by její oči lákalo a také, nebylo to bezpečné ani pro malého kluka, nýbrž brzy pro její maličkou dcerku. Všichni měli naději na nový život, ale muži jsou vrtkaví, a tak zůstala Amiyah sama na dvě děti. Jedno tříleté a druhé sotva rok. Rozdala by vše, co má, kdyby jí pochybilo na jídlo pro děti, ale stejně jako nepřišla nikdy chudá do Ravky, tak z ní ani nikdy nevyšla chudá. Zajistila jim pěkné dětství do Carnifexových 5 let, kdy se s ním a s dvouletou Natalii vydala skrze Vrásu a později se nalodila směr Kerch. Viděla možnost začít lepší život tam, kde měla větší zázemí.

Some people got the real problems, but some people out of luck…
Život v Kerchu nebyl pomazáním na čelo od svatořečeného, byl to dopad na nechutné dno, kde jej hodně dětí rádo vykoupalo, jen co jej viděli na ulici kráčet směr škola. Pokud chtěl být víc než jen posíček nosící pečivo, musel se snažit a jinak, než učením to nešlo. Ale jeho čtení a psaní vázlo, nerozuměl všem písmenkům a vůbec už cizímu jazyku. Nešlo to dobře, vůbec. Naopak se to týden od týdne horšilo, až to vyústilo v jeho útěk ze školy. To nebylo vše, odmítal tam chodit, Amiyah nabízela učitele domů, sice by musela platit víc, ale nechtěla jej zničit, bez rodičů to měl těžké a ona sama mu to neuměla ulehčit. Nebyla jeho máma, nebyla pořádně ani teta, kterou by znal. Prostě to byla žena, kterou dostal od osudu a musel ji vnímat jako důležitou osobu. I proto jejich malé roztržky už v mladém věku leckdy končily hádkami velkého rozměru, neboť se nedokázali pochopit. Nátlak okolí byl větší, jak snaha jej pochopit. I proto jeho učení selhalo úplně a on skončil jako všechny děti, na ulici. Měl kde spát, kde bydlet, ale nebyl dokonalým synem, kterým se chce někdo pyšnit. „Dej tomu šanci,“ prosila jej. Snažila se mu to natlačit do hlavy, ale on tomu stále nerozuměl. Až postupem let se naučil jazyk aspoň mluvený, který umí dokonale do teď, ostatně ani nářečí mu nedělá problémy.
I když se mu dařilo alespoň maličko, našel se prvek v podobě spolužáků, kteří mu snahu kazili, ba opět jej koupali v blátě. Byl vysoký na svůj věk, ale i tak končil hlavou zabořený v pítkách pro ptáky, nebo hůře někde hlavou v keři. Nebrečel, řval, když na to přišlo, nadával jim, snažil se s nimi rvát a sem tam jim jednu vrazil. „Ravská kobzole!“ Nadávali mu do brambor, neboť co to pro děti z velkého města bylo? Nic, jen prostý kus zeleniny, kterou Ravka pěstovala ve velkém, obyčejný brambor, shnilý a dosti tvrdý, když jej po někom mrštíte. Dostal jím víckrát, jak kamenem. Nosili si i tuříny a další menší kusy zeleniny, jen aby vidlácké dítě zahanbili.
Vzpurnost, která se v něm probudila jednoho dne prostě praskla. Vyústilo to v boj, kdy hlavního aktéra napadl jako první, sedíc obkročmo jej mlátil do tváře, dokud mu z obočí nelila krev proudem, stejně jako z nosu. Když mohl chytil jej za vlasy a mlátil by i hlavou o kamenné podloží na kterém se chlapci váleli. Ale nepodařilo se, ležící kluk pod ním se natáhl pro nejbližší věc, kterou měl a útokem na jeho obličej Carnifexe ze sebe sundal. Tupý úder do hlavy třináctiletého kluka poslal na kolena vedle Olivera, ten s obličejem opuchlým a zalitým od krve, neváhal a útočil nazpět. Jak by si to jen mohl nechat líbit. Úder, znovu do hlavy, div Carnifexe neposlal na onen svět.
Olivet tento souboj vyhrál, ale Carnifex zjistil o sobě daleko víc a přišel o oko. Sklo z roztříštěného kusu ampulí v prostoru učebny skončilo v jeho oku, ať už byl obsah jakýkoliv oko zůstalo poleptáno a přišel kompletně o zrak na pravém oku. Ta bolest, ten strach a stress, kterým jeho tělo procházelo vyústilo v jediné, obranu. Začal na Olivera řvát a s nataženými rukami řítící se k němu mu způsobil přidušení, aniž by se jej dotkl. Stál nad ním, v bolesti a křeči, krví valící se po jeho tváři, paralyzován vším, co se stalo a doslova svíral Oliverův život v dlaních. Vymačkával z něj poslední kapku vzduchu, která hrdlem mohla projít. Než jej někdo přetáhl po hlavě tlustou knihou, nejspíš neboť ležela vedle něj, když otevřel oko, a vyřadil jej z provozu na nepěknou dávku minut, tak akorát, aby konečně dorazil učitel.

I hate this town. I hate these faces…
„Nevhodné chování nebude tolerováno na území školy,“ bylo jediné co dokázal slyšet skrze zabouchnuté dveře v budově školy, kam přivolali tetu, jen co se probudil. Unavený z celé rvačky, oko provizorně ošetřené místním medikem, ale pocit zadostiučinění v hrudi. Dokázal se za sebe postavit, vybít si zlost na někom jiném, na tyranovi znepříjemňující mu život. Ale cena? Cena byla vysoká a nejen, že jej vyhodili ze školy, ale také donutili jeho tetu zaplatit několik zlatých jako odškodnění, za to, že praštil syna důležitého sponzora školy. Nepromluvila na něj od chvíle, kdy jej odvlekla za ruku z chodby a dotáhla až do povozu čekajícího před školou, cítil její hněv a potřebu se ho zbavit, ale nikdy to neudělala. Nikdy. Jako by je dohromady vázala neviditelná stuha, potřeba naplnit slib, který nebyl nikdy vysloven.
Lehčí život nebyl, bez školy si musel začít vydělávat a kde jinde než v docích. Proč? Byly tam často hospody, které plnili bohatí obchodníci, nebo jejich pracanti. Kde, kdo stál o partičku karet, které Cal dokázal hravě vytáhnout z jakékoliv kapsy jeho kabátku. Co bylo 15 let, vůči 40cátníkům, dychtícím po jediném. Obehrát kluka o vše co měl, nebo líp o jeho vlastní duši. Kdyby prohrál, dost možná by skončil naverbovaný na lodi a už by Kerch nikdy neviděl. Ale on na lodě šel dobrovolně, když nehrál, nabízel, že jim uklidí loď po dobu stání v Ketterdamském přístavu. Špinavá práce, byla práce taky. Jen, se do ní nikomu nechtělo. Neslo to hodně, protože si každý ulevil, že nebude muset klečet celé noci na kolenou a rýžákem drhnout hnus z paluby, když to za něj udělá nějakej fracek.
Ale všechno končí, i když to vypadá slibně. Žena se slzami v očích, unikající z paluby kapitána. Její tep, zrychlený dech, potrhané oblečení. Byl mladý, hloupý a možná s ním házely hormony, když se statnému muži postavil v úzkém prostoru do cesty a odmítl jej pustit. Ženy by se bít neměly, byly křehké a dávaly život všemu čeho se dotkly. Bláhová myšlenka, kterou mu z hlavy kapitán vytloukl, dokud neztratil vědomí. Toho nabyl brzo v poledne, ležící kdesi mezi bednami v přístavu, zamotaný do sítí s opuchlou tváří, zlomeným nosem a téměř vykloubeným ramenem. Stálo to za to? Ne, vděk nedostal ani od sličné děvy, která ho přetáhla vějířem, když ji potkal pár dní poté na ulici. Prý jí zkazil kšeft.
V zapadlé ulici kromě škrábance od vějíře na barevné tváři od modřin, našel kromě bolesti i novou cestu. Která zahrnovala bolest i umění, tetování. Vyťukávané jehlicí do kůže za pomoci sazí a dalších surovin.

Magic doesn't come from talent, it comes from pain…
Čas občas plyne rychle, někdy se skoro zastaví. Měl pocit obou, když viděl, jak se dokázalo během dlouhých hodin tvořit tetování na těle člověka, aniž by měl dotyčný potřebu uniknout bolesti, kterou mu umělec do těla předával. Nelze říci, co bylo hlavním spouštěčem potřeby ovládat co do něj malá věda dala, ale taky snaha ulevit od bolesti léčícího se ‚obrazu‘ na kůži. Nejen zákazníků, ale i jeho. Když sám okusil jehlu s černou, mazlavou tekutinou na svém těle. Byly to malé kousky, které mu dobrotivý umělec se zlatýma očima udělal na kůži za jeho pomoc v malém krámku. Uklízel, nosil věci, nakupoval, chodil na trhy shánět co bylo potřeba. Učil se umění. To vše, jen protože byl ochotný a po ruce. Jediný problém byl, že se vracel pozdě domů, buď v noci či brzy nad ránem.
Jednou takto večer do pekla, židle rozházené, stůl převrhnutý, skříně rozvalené jako nohy nějaké běhny, vše vyházeno. Nebyl to žádný bar, ani razie místních zákonodárců, ale hrdlořezové. Mohl tak označit kohokoliv, od lapky po vraha. Byla to stejná snůška kejdy. Jednoho z nich v okamžiku překvapení dokázal přetáhnout pohrabáčem, ale druhý s ním přerazil jiný, stále stojící stůl. Vztek bublající v těle mladého puberťáka, vzal za své. Zejména, když viděl vyděšenou tetu a sestřenici, kterou považoval víc jako svoji sestru než vzdálenou příbuznou. Vzpomínka na loď se mu zařezala do mysli, muži…představa, že by jí něco takového udělali. Sebral pohrabáč vyražený z ruky a přetáhl jím neřáda znovu, znovu a znovu, dokud se neplazil po zemi a kašlal vlastní krev.
Neváhal, ovinul ruce kolem 12leté dívky a prohlížel si její tvář, ret byl napuchnutý, obočí rozražené a oči od breku rudé. Schovávala se ve skříni, kdy Amiyah skončila v bezvědomí ležící hned kousek od dveří. Museli se s ní střetnout okamžitě, co vykopli dveře. „Bude to v pořádku,“ objal ji a prohlížel si její ret. Snažil se vzpomenout na vše co viděl ve spisech o lidském těle, o tom všem, co si jen dokázal vybavit. Prsty přejel po ráně na obočí, když si něco mumlal pod nosem, jako by mizela. Neuvědomoval si, kolik energie se snaží vynaložit do toho, aby se rána před jeho očima hojila a jak decentně prsty sceluje ránu. Nebylo to nic velkého, ale přesto to zanechalo dojem v očích náhodného občana, který přispěchal do dveří. Nejspíš se bál o svůj příbytek nežli o život nějaké rodiny. Grisha.“
Teta jej okamžitě poslala po několika týdnech pryč, jen co se klevety začaly šířit ulicí, brzy by se to mohlo dostat dál. Než by bylo moudré, nevěděla o grishách moc, ale přesto žila roky poblíž Malého paláce, viděla jejich vojáky, ale nikdy se nezajímala. Zaplatila vše, co jen dokázala, aby jej dostala přes moře i skrze temnou jizvu Ravky. Stálo ji to hodně šperků a peněz, které šetřila na horší časy. „Kdybych to neudělala, neodpustili by mi to.“ Špitla k němu tehdy, když ho poslala na loď.
Od té doby byl sám, tak jako vždy. Vyslán po moři, které mu připomínalo vše zlé, co jen může ve světě být. Noci probdělé v koutě v horečkách, mdlobách a za paralýzy z toho všeho co se za prkny podpalubí dělo. Měsíc mu připadal jako rok. Do dnes na to nevzpomíná době, stejně jako na všechny útrapy, které mu nová budoucnost do života přinesla. Všechno to učení, snahu nacpat mu do hlavy víc, než dokáže unést. Teorii nedokázal plynule číst, ale vstřebával vše, co viděl. Náčrty, kresby se mu do mysli vštěpovaly lehce. Nebýt Auvgustina, nejspíš by jej vyhodili i z Malého Paláce první roky, kdy se tu vyskytoval a odmítal se podřídit jejich vzdělávacímu systému, který mu přišel padlý na hlavu. Litoval, že neutekl při cestě z Vrásy, kdy mohl kdykoliv seskočit z koně, nebo dokonce pobídnout zvíře, aby utíkalo z cesty pryč. Necestovat s dopisem až k paláci, kde si jej jako nějakou loutku vyzkoušeli, aby se potvrdilo, že je grisha a ne šašek.

And the only solution was to stand and fight...
Vidět umírat lidi v Ketterdamu byla jedna věc, ale vidět je umírat na bojišti, nebo přesněji řečeno v náručí v Malém Paláci, byla věc druhá. Byl hojič, měl dělat v krizové situaci co mu náleží – hojit. Ale jeho schopnosti nebyly dostatečně silné, aby zachránil ty, které považoval za přítele, když to bude nutné. I proto měl pocit, že nikdy nebude dost dobrý a stáhl se do svých koutů mysli. Tak jako při příchodu, ne že by z nich někdy vylezl, ale držel se dál. Za ty roky krve, neúspěšných tréningů, sem tam i nějakého úspěchu si vypěstoval zášť ke grishám nosících modré kabátky, leckdy škádlících jej svými schopnostmi, jen protože se jejich moci bál. Ale výsměchem do jejich tvářích byla jeho obratnost v lidském boji, fér nehrál, když mohl podkopl jim nohy. Být hojič je krásná věc, ale znamená to být lovnou zvěří. I proto nezbývá nic jiného, než se postavit a bojovat sám za sebe.
Účastnil se pár krizových situací a jedné výpravy mimo palác, krizové se bohužel objevily později než jeho výprava. „Nejsi dostatečně dobrý, měl bys zůstat v paláci.“ Slýchával od ostatních, nebyl dobrý věděl to, ale dělal, co mohl, aby udržel vojáka tehdy na životě. Od toho neúspěchu s díky bohu živým vojákem na konci, ale ne jeho přičiněním z paláce nevystupoval do žádných menších výprav, které by mu i otevřeli možnosti lepšího učení. Neboť mohl ošetřovat menší zranění i lidským vojákům, kteří se na něj tvářili jak na kus živočišného uhlí v puse. Hnusně.
Bodnutím do smyslů byla ztráta učitele, blízkého přítele v roce 1801 kdy při útoku na Ravku přišel smrtič o život. Bylo to jako přijít o někoho, kdo byl víc než jen přítel, jako by byl rodina. Carnifex si sám pro sebe jaksi odpřisáhl, že se postará, aby jeho dva palácoví kamarádi žili dýl. Ačkoliv ohledně Kirilla si není moc jistý, někdy má pocit, že by jej měl usmrtit dřív, než to udělá Kiri jemu.
schopnosti.png
INTELIGENCE 35
VÝDRŽ 30
FLEXIBILITA 15
RYCHLOST 15
SÍLA 28
STŘELBA 10
BOJ 27
NIČIVOST 25
ŠTĚSTÍ 0
Carnifexova schopnost hojení není jen tak k zahození, problém je, že se zde sem tam střetává jeho pocit méněcennosti a snaha zadupat cokoliv v něm zbylo pod zem. Neboť nebyl a není dost silný na to, aby mohl zachránit všechny a snad i pokusit se vyléčit vše. Už se dávno nedivá na svět růžovými brýlemi a dobře ví, jak nechutná válka je, ne že by někdy pořádně ty brýle nosil, ale bezmoc v případě umírajících dětí mu trhá duši z těla. I proto se dlouho v paláci snažil vyhýbat praktickým nácvikům a raději se učil teorii, v současné době je to tak napůl. Stále má problém s tím, když neuspěje i když je to jen hloupé zvíře, které nezachrání. Jednou by to mohl být život některého vojáka a s tím by měl problém.
Ve skutečnosti ty schopnosti na léčení menších zlomenin, podlitin a řezných ran má. Jeho specifikací vždy byly povrchová a mírně do masa zahazující rány. Věnuje se tedy tržným ranám, povrchovým škrábancům, podlitinám. Nejspíš by věděl, jak vám zahojit zlomený nos, ale raději opraví natržený ret a skoro ukousnutý jazyk. Než opravit nos nakřivo, kdy byste mu pak chtěli zlámat ten jeho, plus i šikovně nešikovné ručičky. Díky tomu, že vidí jen na jedno oko, je jeho pole působnosti lehce omezené, a tak i proto by zásah do rovnání nosu nebyl nejvhodnější.
TEORIE 21
PRAXE 19
EFEKTIVITA 20
ČISTÁ SÍLA 19,5
ostatní.png
  • Ačkoliv se jmenuje Carnifex, bylo to pro Natalii těžké na výslovnost první roky, její ravský jazyk nedokázal keršské jméno zlámat. I proto mu začala říkat Calix až se to uchytilo jako přezdívka.
  • Mertvets, není nic jiného než urážka a posměch od ostatních grish, zejména pak řád modrokabátníků nebo smrtičů se kterými si nesedl. Znamená to ‚Mrtvolka či Mrtvý‘ kvůli tomu, jak má sám strach ze smrti.
  • Chce se dostat nazpět do Kerchu, aby zde byl na ambasádě a mohl se vidět s rodinou.
  • Věnuje se během volného času tetování. Tento způsob zdobení těla se naučil v Kerchu, sám má pár kousků, které nejsou běžně vidět. (Malou lebku o velikosti mince na levé vnitřní straně předloktí, slovo ‚promise‘ má naopak pod klíční kostí, vyjadřuje to jeho spojitost s rodinou a slibem, který jim dal, ale taky slib jeho povinnosti jako hojiče.)
  • Naučil se jazyk Kerchu poměrně rychle, stejně jako ovládá mluvenou ravštinu.
  • Chová odpor vůči řádu oděném v modrých keftách, vlastě ani sám už neví proč. Možná protože mohou za vlny, které nenávidí, možná protože dokáží přivolávat bouře? Možná…protože jsou živlem, který jej děsí.
  • Vlastní dvě dýky, které jsou jeho nejlepší zbraní v ruce, kterou mu můžete dát. Jsou poměrně obyčejné, až na ostří, které připomíná peří. 
  • Je paranoidní ohledně smrti, věří, že ji má neustále za zády a taky, že jej mrtví, které nezachránil pronásledují. To právě oni jej mají zabít.
  • Pokud vás někdy zajímal osud, klidně vám ho vyvěští i z čaje, nebo karet. Ty nosí v kapse na opasku.
b0411e94c8746c96702b9f10f6b054f4.gif
aktivita.png
KAPSÁŠ.png
tu nic.png

DATUM ZALOŽENÍ - 13-02-23

bottom of page