top of page

SONYA PRISCILLA GRAVES

SMTIČI.gif
Heartrenders25-297x300.png
sonya.png
SMRTI2.gif
sonya1.png
VALENTINA
NYA // GRAVE
Heartrenders25-297x300.png
keršík.png

Even death has a heart.

BIO.png
25
INBAR LAVI
SMRTIČ
#B80000
GENERÁLOVA STRÁŽ
MATKA - Darya Louise Graves (†) – Za života v Ketterdamu známá gamblerka, podvodnice, vynalézavá, přestože vcelku prostá žena. I když nebyla dokonalá matka, Sonya ji měla moc ráda, byla jejím útočištěm. Dala jí rady, na které nikdy nezapomene, přístup k životu, který se v Sonye odráží do dnes. Poté, co se za ni obětovala ve Vráse a zemřela ve spárech Volkry, si Sonya nosí v srdci památku na ni. Nic víc jí po ní nezbylo.
OTEC - Levi Timothy Hansen – S otcem, členem jednoho z ketterdamských gangů, se naposledy viděla přibližně v osmi letech, když se začal jeho životní styl zásadně vylučovat s otcovstvím. Zahořkla vůči němu, zvláště po smrti matky. V jejích očích je daleko víc mrtvý než ona, přestože nejspíš stále popíjí ve svém oblíbeném baru a střílí dříve než myslí.
KAMARÁDKA - Anna – Kamarádka z dětství, která měla velký vliv na běh jejího života. První Griša, kterou kdy viděla zemřít rukou otrokářů. První velká životní ztráta. Stále na ni občas myslí. To, co dělá, pořád dělá alespoň částečně i kvůli Anně. (†) 
charakteristika.png
164CM
55KG
ZELENÉ
ČERNÁ
Menší štíhlá postava, zahalená v rudé keftě, s propalujícíma zelenýma očima. To je Sonya. Vlivem původu z Kerchu nelze přesně určit, jaké všechny rasy a národnosti se v jejím vzhledu odráží, ale nedá se jí upřít určitý tajemný půvab. Dlouhé černé vlasy za ní vlají jako smuteční závoj, což odráží nejen její životní strasti, ale také její povolání. Pohybuje se energicky a ostře, na první pohled je rázná a rozhodná. Při osobním setkání si ráda dává načas, prohlíží si člověka trochu jako svou další kořist, pohled zabodávající se do každé slabiny, kterou dokáže najít. Možná profesní deformace, nebo jen ráda lidi znervózňuje. V její přítomnosti se zkrátka nikdo necítí moc komfortně, není to člověk, za kterým jdete pro útěchu, spíše pro nepříjemnou, ale dobrou radu. Většinu času se mračí, tak nějak přirozeně, i když zrovna nemá špatnou náladu. Je těžké ji odhadnout.
Přestože není vyloženě šarmantní společnicí, pokud si někoho oblíbí, je loajální, věrná, a bude pro své blízké bez váhání zabíjet. Velmi dobře chápe význam sebeobětování a neobává se vlastní smrti, pokud by padla za něco nebo někoho, co považuje za důležité. Má ovšem poněkud strach z opuštění. I když je spíše introvert a čas o samotě potřebuje, špatně snáší dlouhodobé osamění. Nepřiznala by to, ale velmi si užívá společné večeře, tréninky, být součástí skupiny a někam patřit. Druhá armáda je pro ni velmi důležitá, jako rodina, o kterou přišla. Zvláště si váží, že je součástí generálova „komanda“ – zakládá si na tom, uklidňuje ji vědomí, že má své místo. Snad i proto, že se po generálově boku tak nosí, může působit namyšleně, ale v žádném případě tomu tak není. Nepovažuje se za něco víc, nevyvyšuje se nad ostatní, ačkoliv si často myslí svoje a velmi ráda se o to podělí se svými přáteli. Nenechá nikoho, aby si na ni otevíral jen tak zbůhdarma pusu. Přeci jen, vyrostla jako ketterdamská chudina, pro ostrý výraz nejde daleko, sarkasmus z jejích slov často jen kape, a dokáže být pořádně sprostá. Kleje jako nejposlednější dokař, smysl pro humor má černější než Vrása a občas se mimoděk vrací ke svým keršským způsobům. Za léta v armádě se ale naučila ovládat, ať už v přítomnosti vyšších šarží, nebo pokud si to situace žádá. Hovořit bez přízvuku, držet kamenný výraz, nehnout se ani o píď. Autority respektuje, svou práci bere vážně a je na ni spolehnutí.
Žádné nebe ale není bez mráčku. V jejím chování se občas najdou podtóny zloby, kterých se tak úplně nedokáže zbavit. Nerozčílí se rychle, vztek v ní narůstá, dokud není přinucena jednat. Okolnostmi, nebo pohár trpělivosti zkrátka přeteče. A když dojde na lámání chleba, není dobré být jejím nepřítelem. Umí být bezcitná a precizní, zabíjí bez slitování s ledovým klidem. Přihlížet krutosti jí nečiní nejmenší problém, stejně jako se nebrání tomu je osobně páchat, pokud to považuje za nutné nebo účelné. Své schopnosti si v pravdě užívá, tím, čím je, je ráda.
Práce je pro ni zároveň koníčkem a pracuje na svém zdokonalování. Ať už prakticky během tréninku, nebo při studiu učené literatury. Osvěžování nabitých znalostí a získávání dalších pokládá za důležité, stejně jako tříbení mysli obecně. Ráda si čte, ať už jsou to historické romány nebo pohádkové příběhy, dokáže nad knihami strávit hodiny. Umí také kreslit, črtat tužkou nebo uhlem, ale většinou kreslí, co vidí, ne vlastní aranže, a spíš jen proto, aby uklidnila rozbouřené myšlenky a pocity. Běhat tužkou po papíře jí pomáhá se soustředit. Přestože volného času příliš nemá, když si nějaký pošetří, ráda se věnuje studiu cizích jazyků, především pak jazyků nepřítele – chce mít strategickou výhodu. A pokud se najde vhodná společnost, nepohrdne ani partičkou karet, pokerem, či jinými hrami, hazardními nebo ne. Matka ji už v dětství naučila, jak hrát, vyhrávat, a občas oklamat soupeře. Kromě toho si také rozumí se zvířaty, ráda tráví chvíle v sedle, ale nejvíce času věnuje svému havranovi. Manon je nejen její společník, ale mnohdy také užitečný nástroj, snaží se s ním pracovat a trénovat ho, i když většinou ho převážně rozmazluje.
Ona sama si také ráda dopřeje, s čím ovšem brzdí, je alkohol. Pití se nebrání, ale nesnáší stavy opilosti, jak u sebe, tak u druhých. Velmi jí to připomíná temné uličky svého rodného města, čemuž se raději vyhýbá. Stejně tak není velkým příznivcem náboženství. Nemodlí se, ke svatým, ani k ničemu jinému. V životě jí vyšší moc velmi nepomohla, spoléhá se tedy na sebe, svoje schopnosti, a lidi, kterým důvěřuje. Co vyloženě nenávidí, nenáviděla a nenávidět bude, jsou otrokáři považující Grišy za prodejný majetek. Stejně tak do toho zahrnuje špinavé, Grišy nahánějící, psy z Fjerdy a Shu Hanu. Nemá s nimi slitování a kdyby mohla, pobila by je všechny. Nenávist a touha se mstít jí občas dokáže zatemnit úsudek, ale také z ní dělá velmi efektivního vojáka při boji proti nim.
Když se to vezme kolem a kolem, nejspíš by jí prospělo, kdyby si čas od času o svých pocitech s někým promluvila, ale upřímně, raději by snědla vlastní ruku, než se před někým skutečně citově otevřela. Je až s podivem, že opravdu dokáže být přátelská, dokonce i milá a usmát se na déle než tři sekundy, jen jí to trvá. Chce to čas, než se s někým začne cítit dobře, dost na to, aby ho nechala alespoň nahlédnout do svého nitra. Je to pro ni náročný úkol. I kvůli tomu často vyvolává dojem chladu a arogance. Pokud pomineme přátelství a téměř rodinné vazby, které cítí vůči Druhé armádě, nejsou vztahy zrovna něčím, co by vyloženě vyhledávala. Příliš se nenachází v romantické lásce, ale také není úplně z kamene. Občas ji někdo zaujme, ale málokdy tomu sama vychází vstříc. Není v tomto ohledu člověk, co by udělal první krok.
Ve chvílích, kdy zrovna není oděna do uniformy Druhé armády, se většinou obléká do prostých košilí a kalhot, velmi prakticky a pohodlně. Na parádění, šaty a šperky, ji neužije. Náhrdelníky, náramky, nic z toho ve velkém množství ani nevlastní. Jediné, co pravidelně nosívá, jsou dva prsteny, na každé ruce jeden – velký ocelový prsten na levé ruce, a menší zlatý kroužek na pravé. Její tělo taktéž zdobí dvě dominantní jizvy. Jedna začíná na krku a putuje přes klíční kost až téměř k výstřihu. Vzpomínka na nevydařenou bojovou akci. Nenechala si ji odstranit, aby měla na očích připomínku toho, co se děje a může stát, pokud nebude dost opatrná, pokud se nechá zaskočit. Druhá jizva je menší, protíná její levé obočí. Pochází z doby, kdy cestovala jako dvanáctiletá do Malého paláce, zesláblá, truchlící. Je to připomínka smutku a ztráty matky. Nechává si ji především proto, že žádnou hmotnou památku po matce nemá a tohle je to nejbližší. Zároveň ji ujišťuje, že i z něčeho tak hrozného může vyvstat nový domov a nová rodina.
Mluvíme-li o armádě, pokud pomineme schopnosti Grišy, nemá příliš v lásce boj na blízko ani střelbu. Už od dětství u sebe však nosí vždy něco na obranu, v této době je to zdobená dýka z grišovské oceli, na kterou nedá dopustit, přestože je to, více či méně, metoda poslední záchrany. Dovede s ní však zdatně zacházet a někomu velmi znepříjemnit život. Pokud ani to nestačí, preferuje úhybné manévry. Je dost hbitá, rychlá a trpělivá na to, aby si počkala, až v boji znovu získá výhodu vzdálenosti a čistého výhledu, než zaútočí svojí preferovanou zbraní – bolestí a destrukcí všech dostupných orgánů.
obli a neobli.png
OBLÍBENÉ
Likvidace nepřátel 
Havran Manon
Knihy a kreslení 
NEOBLÍBENÉ
Otrokáři a odpůrci Griš
Vrása stínů
Emocionální zranitelnost
historie.png
KERCH - KETTERDAM
Ketterdam není zrovna tím nejlepším místem pro výchovu dětí, zvlášť pokud máte hluboko do kapsy. O tom se přesvědčila Sonya velice brzy. Narodila se gamblerce a členovi jednoho z místních gangů, a tak její život nikdy nebyl příliš klidný. Jako malé dítě trávila spoustu času po barech a hospodách, kde její matka zrovna obírala štamgasty v pokeru, nebo si, nic netušící, kreslila v koutě na poradách, schůzkách a pijatikách otcova gangu. Střídavé péče jako korálek. Její jediné štěstí bylo, že se jí čas od času někoho zželelo, dostávala dárky, jídlo za hezký obrázek, nebo oblečení od starých dam, které tak vzpomínaly na své vlastní děti z dob dávno minulých.
Vlastně se neměla tak špatně, pokud si odmyslíte všechen ten kouř, alkohol a občasnou střelbu. Svou první mrtvolu viděla ještě v době, kdy něco takového ani nedokázala pojmenovat. Ale nic jiného nepoznala a tak se nad tím nikdy ani nepozastavovala. Jak běžely roky, zůstávala nakonec pouze s matkou. Otec si v gangu polepšil a dokonce i mizerná matka dokázala poznat, že dcera by velice brzy mohla čuchat květinky zespodu. Také se spolu přestěhovaly blíže univerzitní čtvrti, za jedním z matčiných četných partnerů v průběhu let. Sonya sama začala chodit do školy, kde se jí dařilo – navzdory chabé genetické výbavě byla bystrá, pozorná a tichá. Ráda si četla, šly jí počty. Občas měla poněkud zvláštní způsoby a ostrou mluvu, ale co jiného se od ní dalo čekat? Našla si jednu dobrou přítelkyni, Annu, a staly se prakticky nerozlučnými. Obě pocházely z pochybného prostředí, obě dokázaly poznat kvalitní doutníky a zazobané zmetky jen po čichu. Vlastně se na Sonyu celkově usmívalo štěstí – při jedné z tradičních ketterdamských přestřelek zemřel matčin přítel a ona radostně zkonfiskovala jeho dům i všechny majetky. Jako správná podvodnice si neváhala tento smělý zábor nechat úředně potvrdit a tak se začalo blýskat na lepší časy.
Ale nic dobrého netrvá věčně. Sonye bylo dvanáct let, když se potloukala s Annou kolem Vraního klubu. Povídaly si, smály se, dokud je někdo nepopadl a nezavlekl do temné uličky. Dva muži, páchnoucí vyčpělým pivem a zločinem. Sonyu odhodili stranou jako nepotřebné smetí, zajímala je jenom Anna. Křičeli na ni, křičeli na ni něco nemožného. Obvinili Annu, že je Griša, což přeci bylo v jejich světě skoro směšné. Pověděla by jim to, že se určitě pletou, kdyby se její kamarádka nepokusila oba muže na místě zapálit. Nikdy u ní neviděla křesadlo. Nikdy ji neslyšela o něčem takovém mluvit. A najednou před ní stála, jako úplně jiný člověk. Nestála tam tedy dlouho. Chvilka nepozornosti a ozval se výstřel. Anna padla k zemi mrtvá a Sonya, nejspíš s lehkým otřesem mozku, malátně sledovala, jak muži berou její tělo. Jak jí táhnou pryč se slovy: „Shu daj za zheblou Grišu aspoň pár kruge, ne?“.
A to si zapamatovala. Pronásledovalo ji to, když se dopotácela domů, i celé týdny potom. Byla jako tělo bez duše, nezajímalo ji nic. Matka ji nemohla utěšit, knihy neskýtaly útočiště. Nejedla, nechodila ven. Nemohla uvěřit, co její kamarádka byla, a co se jí stalo. Čemu dalšímu nemohla uvěřit? Když stejné dva muže potkala o dva měsíce později v baru, kde matka zrovna dávala na frak nějakým pohlavárům z Fjerdy. Smáli se, popíjeli, jako by se nic nestalo. Jako by neodtáhli tělo mrtvé holčičky a neprodali ho za pár šupů. Sonya ještě nikdy necítila takový vztek jako toho dne. Ještě nikdy si nepřipadala tak prázdná a plná zloby zároveň. Počkala si na ně. Bylo jí jedno, že s malou kudlou, kterou nosívala u sebe, jim stěží způsobí nějakou škodu. Nezáleželo jí na tom. Jediné, po čem toužila, bylo, aby zaplatili za to, co udělali. Před barem je napadla, jednomu z mužů zapíchla svoji dýku do zad. To bylo jediné, co stihla, než ji popadli. Ale něco se změnilo. Muž si vytrhl dýku z těla a Sonya pocítila, že je něco jinak. V hlavě se jí rozprostřela mlha, pozvedla ruku, a než si pořádně uvědomila, co dělá, muž se kácel k zemi. Jeho krev ozdobila dláždění ulice. S tím druhým to neměla tak snadné. Tasil, třesoucí se rukou na ni mířil pistolí, křičel, ale nemohl ji zastavit. Zlomila mu zápěstí, sama netušila jak. Zlomila mu zápěstí, než se i on složil nehybně vedle svého kolegy. A pak omdlela. Našli ji o pár hodin později, mysleli si, že vyvázla jen štěstím z nějaké potyčky, než ji předali matce, ale brzy se začaly šířit pomluvy. O malé smrtící příšerce, která láme kosti hnutím prstu. Ze svého bezvědomí se Sonya probrala až o dva dny později, slabá jako moucha, ale to už u sebe našla plačící matku, která se ptala, jestli je to pravda. A ona jí nedokázala odpovědět. Sama netušila, co se vůbec děje, co se stalo. Rozvzpomínala se postupně. Na krev proudící z rány, na zvuk lámající se kosti. O Grišách toho nevěděla mnoho, ale pochopila, že se právě stala jednou z nich.
Tehdy byla poprvé v životě její matka rychlá v úsudku. Poprvé v životě se zachovala jako někdo, jehož morální kompas není kolo rulety. Rozhodla se, že Sonya musí z Ketterdamu pryč. Pověsti o ní, o Griše – Smrtičovi, se šířily dál a netrvalo by dlouho, než si špatní lidé všimnou, než ji najdou a prodají nejvyšší nabídce. A tak prodaly dům. Prodaly všechno, co mělo nějakou cenu, a koupily si místo na lodi směr Ravka. Matka tvrdila, že tam bude pro obě místo. Tam budou moct žít, zvlášť pokud se Sonye podaří stát se součástí Druhé armády a dostat se pod ochranu. Přeplavily se přes Pravé moře a před nimi vyrostl další problém – překročení Vrásy, aby se dostaly do Západní Ravky a Os Alty. Sonya navrhovala, mnohokrát, že se na kluzák dostane sama, potají. Matka může zůstat v Novokribirsku, nebo se vrátit domů, ušetřit alespoň nějaké peníze. Cítila vinu, že kvůli ní všechno opouští. Cítila vinu, protože ani smrt těch dvou mužů jí na duši nijak neulehčila, jen přinesla víc problémů a daleko víc otázek. Ale matka trvala na tom, že ji do Malého paláce dovede osobně. Tak utratily poslední peníze za cestu přes Vrásu a modlily se. Očividně ne dost usilovně. Také to bylo naposledy, co se Sonya k někomu modlila. Jen co kluzák vplul do temnoty, Volkry na sebe nenechaly dlouho čekat. Byly to příšerné, děsivé momenty. A když se zdálo, že je po všem, jedna z těch okřídlených potvor začala chňapat po Sonye. Už to vypadalo, že její kariéra Grišy skončí dříve, než vůbec začala, ale její matka udělala nemyslitelné. Aby odvedla pozornost Volkry od dcery, vrhla se jí vstříc. A brzy už ji ta bestie odnášela s sebou. Sonya mohla jenom sledovat, jak Volkra i s její matkou mizí do ztracena, se srdceryvným křikem.
Kluzák nakonec úspěšně dorazil do Kribirsku, ale Sonye to bylo srdečně jedno. Bylo by jí jedno, kdyby ji Volkra na místě pozřela v jednom kuse. Nedokázala mluvit, nedokázala se hýbat, nic. Sotva se vylodila. V Kribirsku strávila celý den bloumáním kolem, posedáváním a sledováním Vrásy, která zabila její matku. Nakonec si i díky tomu uvědomila, proč je v Ravce a co musí udělat – dostat se do Malého paláce. Bez peněz, bez ničeho, jí nezbývalo nic jiného, než se vydat po svých. A tak šla. Zmožená žalem se pachtila přes pláně, kopce a luka směrem do Os Alty. V divočině nikdy předtím nebyla, nic takového nezažila. Spala pod stromy, pila z potoků, a truchlila za svou matku. Po dvou dnech se jí, celé zubožené, podařilo vytipovat hlavní cestu a sem tam se svézt na voze, ukrást kus žvance nebo se zeptat na cestu sotva lámanou ravštinou. Nikoho by zřejmě ani nenapadlo, že je Griša. Ani ona sama to pořádně nevnímala, natož aby dokázala jakkoliv svou sílu využít. Schovala se někde do nitra, pod zámek bez klíče. Navíc se bála, co by mohla udělat, o svých schopnostech zhola nic nevěděla.
Desátého dne se konečně ocitla v hlavním městě a k Malému paláci dorazila jen s vypětím všech sil. Doslova a do písmene se jim složila na zápraží jako nevyžádaný dárek. Brzy pochopitelně přišli na to, že je Griša, přestože s personálem Malého paláce příliš nemluvila. První měsíc se neozývala téměř vůbec, než se z prožité hrůzy konečně alespoň trochu oklepala. Smutek a žal brzy vystřídala zloba. Na všechno a všechny, co ji dostalo až sem. Na otce, který si popíjel kdesi v Ketterdamu. Na Volkry a celou Vrásu a především pak na každého jednoho otrokáře, Fjerdana i Shu, kteří měli Grišy za prodejné zboží. Kteří zastřelili a prodali tělo její kamarádky, kteří by stejně prodali i ji, kdyby neutekla. To jí dalo sílu postavit se na nohy.
Prvních několik měsíců se pokoušela trénovat poměrně bezvýsledně. Její schopnosti jako by spaly a odmítaly vyjít na povrch. Až s úmorným cvičením a trpělivostí, snahou a pomocí dalších Griš kolem ní, je dokázala probudit. A od té chvíle na nich nikdy nepřestala pracovat. Udělala z toho svou životní misi, neustále se zlepšovat, sílit. Být skutečnou Grišou, být tím, co viděla kolem sebe. V generálovi, v kapitánech, ve starších Smrtičích. Aby je dokázala porazit. Všechny, které tolik nenáviděla. Ukázat jim, že pokud se chtějí bát, mít Grišy za čarodějnice a tvory temnot, potom bude jejich démonem. Nepotřebovala být nejlepší, chtěla být dost dobrá pro sebe. Nenechat se nikým překvapit, nenechat sobě, ani svým blízkým, už nikdy ublížit. Postupně se vypracovala, získala kontrolu a porozuměla svým schopnostem a s tím i sama sobě. Alespoň trochu.
 
V Malém paláci, a ve Druhé armádě, našla svůj domov. Po letech začala opět cítit, že někam patří, jinam, než na zaplivané, temné ulice města zločinu. Skoro už si ani nevzpomíná, kdo byla ta dívka z Kerchu, i když v ní všemi možnými manýry žije dodnes. Teď se dívá do zrcadla na sebevědomou, odhodlanou mladou ženu, Grišu, Smrtiče. Nejen, že svou práci plní zodpovědně, ale užívá si ji. Baví ji lámat kosti, baví ji sledovat, jak nepřátelé její i Ravky padají k zemi jako podťatí. Nezastavuje se před ničím. Její hranice jsou lidé, kteří pro ni něco znamenají. Pečlivě si volí, komu bude loajální, její věrnost není zadarmo. Ona sama po pravdě netouží po vysokých armádních pozicích, snad i proto ji překvapilo, když si ji sám generál zvolil jako svoji ochranku, „pravou ruku“. Ale neváhala ani na chvíli. Ačkoliv to nedává příliš najevo, generála, stejně jako další členy jejich malého komanda, považuje za velmi blízké osoby. Má je ráda, i když by jim to nahlas určitě neřekla, a své práce po jejich boku si cení. Teď je tam, kde potřebuje být. Na stabilní půdě, kterou hledala roky potom, co se jí život obrátil naruby.
schopnosti.png
INTELIGENCE 40
VÝDRŽ 29
FLEXIBILITA 30
RYCHLOST 30
SÍLA 11
STŘELBA 5
BOJ 20
NIČIVOST 25,4
ŠTĚSTÍ 7
Na to, že je Griša, přišla Sonya ve dvanácti letech, když se jí pod vlivem bolesti ze ztráty a vzteku vymkly schopnosti a zabila dva muže. To si u ní na čas vybralo daň a svou sílu musela obtížně znovu „probouzet“. Nyní má své schopnosti občas problém umírnit, především pak u procedur vyžadujících delikátnější přístup, ať už jde o změnu rysů nebo léčení. V těch je poměrně zbrklá, mohla by spíše ublížit než pomoci. Ovládání emocí se sama vyhýbá a zaměřuje se na plíce, srdce a kosti. Daří se jí dobře vytvářet podlitiny, valit krev do očí nebo zvětšovat menší krvácení na skutečný problém. Stejně tak vyrazí dech z plic, zdárně kontroluje jeho zpomalení. Nejvíce se ovšem realizuje, pokud jde o lámání kostí. Nos, prsty nebo žebro nejsou problém. Sama se pak soustředí na způsobování částečných fraktur, oslabení nosných kostí v těle tak, aby gravitace a zátěž dokončila práci za ni.
TEORIE 31
PRAXE 25 +5
EFEKTIVITA 27 +5
ČISTÁ SÍLA 33
ostatní.png
  • Vždy u sebe nosí zdobenou dýku z grišovské oceli, která vrhá temně červené odlesky. Když je nervózní, dotýká se míst, kde je schovaná, nebo si hraje přímo s ní.
  • Má domácího mazlíčka, havrana jménem Manon. Přestože je to především společník, pravidelně ho cvičí, např. nošení vzkazů nebo obhlídka krajiny. Manon rád klove lidi do rukou, pokud si myslí, že něco mají a jemu to nedají. Zlé jazyky tvrdí, že ho Sonya učí i útočit na lidi. Zatím ale nikomu oči nevykloval, zato ukradl spoustu mincí a cetek.
  • Během boje s Fjerdany na ni jeden voják začal křičet „gravja sllyna“, což v překladu znamená cosi jako „hřbitovní děvka“. Později si přátelé dělali legraci z podobnosti jejího příjmení s fjerdským slovem pro hřbitov. Tak moc, až se to ujalo jako přezdívka. Nikdy se neobtěžovala jim říct, že na Kerchu to znamená nemlich to samé.
  • Kromě jazyka Ravky mluví také plynně keršsky, na základní úrovni ovládá fjerdštinu a několik výrazů ze šuhanštiny. Stále se snaží v umění jazyků zdokonalovat.
33.gif
7ad4ddd5d1c4ca9d2d0bf11f1f062d73dc0c97ee
tumblr_ol1mc6gPSv1qg0u4go1_500.gif
aktivita.png
20p.png
odznak.png
40p.png
60b.png
ödznak.png
odznak RS.png
1st.png
rubínky.png
přeživší1800.png
KAPSÁŠ.png
  • Umocňovač - Pero Ohnivého ptáka +10 grisha schopností. (P:5, E:5 Získáno v akci.)
umocnovac pero fénixe.png

DATUM ZALOŽENÍ - 17-05-21

bottom of page