
Země: Ravku ze západu ohraničuje Pravé moře, ze severu Fjerda, z jihu Shu Han. Tato země byla bohatá a mocná, díky Vráse zchudla. Mnoho životů bylo ztraceno právě díky tomuto jevu, který nemá na svědomí nikdo jiní, než The Black Heretic (Černý Kacíř). Země trpí krutými zimami, které na severu v oblasti Tsibeya bývají zejména v Permafrostu nekonečné. Léta jsou horká, ale nemůžete očekávat extrémy. Celá země je zvyklá na celoroční chlad. Prostředí působí chudobně, poměrně velké území pokrývají lesy a louky. Na celém území Ravky můžete nalézt mnoho menších měst a vesniček, které drží tamní obyvatele při životě a v jednotě, která zemi chybí, neboť Vrása, Ravku rozděluje nejen fyzicky, ale i mentálně. Jsou tu ti, kteří z Bezmoří těží a pak ti, pro které je to záhuba.
Ravce vládce carevská rodina, která využívá sil Grishů, které zaměstnává v různých pozicích, ale zejména v rolích vojáků Druhé armády. Obecně je Ravka velmi dobře pojištěna silným armádním systémem, který proti sobě mírně zbrojí (První vs Druhá armáda), ale dokáží společně využívat svých sil, aby stáli za svojí zemí. První armáda je složena z prostých lidí, kteří vyloženě v Grishami nevycházejí za dobře, ačkoliv se někteří snaží. Nelze to nikomu z Ravky zazlívat, zejména ne chudým, kterým se nedostává přepychu, jako právě Grishám, které si carevská rodina vydržuje a nechává je žít poblíž jejich paláce v Malém paláci, který je malou napodobeninou Velkého paláce.
Obyvatelé: Národnost hlavně Ravkani také v malé míře Keršané. Lze narazit na Shu lidi, ale podobně jako Ferjďani zde nejsou vítáni. Kromě toho se zde objevují a žijí Suli lidé, kteří jsou kočovným národem a jejich čelenové mají ve zvyku pocestným za nějaký ten peníz věštit z karet, čajových lístků, dlaní osud.
Oblečení: Lidé Ravky se oblékají do tmavších barev, které můžete obvykle potkat v přírodě. Ať už máme na mysl olivovou zeleň na uniformách vojáků, která je z počátku modrá, když začínají. Nebo světle hnědé sukně prostých žen, tmavě hnědé vesty mužů a jejich svršky. Prostou bílou nosí i občané Ravky, ale vypadá to spíš jako zašedlá. Jediná světlá barva, kterou můžete vidět je na služebnictvu paláců, kdy nosívají krémově bílou s různými výšivkami. Jediné odlišné barvy, řekněme výrazné nosí pouze královská rodina a Grishi, ty mají barvy podle svého zaměření.
LOKACE
Os Alta – Hlavní město Ravky. Okrajová část města je složena z menších částí, které jsou obývány chudými lidmi, ale centrum města je pro bohaté lidi. Nachází se zde menší paláce pro smetánku. Jeho součástí je Velký palác, kde žije carevská rodina a Malý palác, který je domovem pro Druhou armádu.
MALÝ PALÁC

Malý palác je domovem Grishů, je na dohled Velkého paláce. Malý palác je nejbezpečnější místo, kde mohou Grishi trénovat své schopnosti bez obav, že by se je někdo pokusil lovit nebo unášet. Vzhled budovy je navržen podle Velkého paláce, ale daleko hezčí a detailnější. Kolem paláce se nachází upravený trávník, ozdobné keře, rybník, fontána a dlážděné cesty. Jedna taková v kombinaci s pískem vede až k Malému paláci.
Obyvatelé paláce mají k dispozici kromě velké knihovny, kde se skrývají kde, jaké knihy vhodné pro jejich vzdělání, ale také pro odpočinek, také tréninkové prostory venkovní a
vnitřní. Ne vždy se totiž počasí vydaří a hnát své žáky deštěm neustále přijde i Yi Min kruté, proto je k dispozici krytá hala. Venkovní prostory jsou z části pevně usazeny u stěn Malého Paláce, ale táhnout se i do vzdálenějších částí, které jsou stále ukryty před vnějším světem za hradbami.
Je zde také jezero, které uvítají nejen grishi při tréningu, ale také všichni ostatní, kdo během noci uvítají klid, mír a sem tam kvákání žabek. Pochopitelně musíte počítat s nenasytným hmyzem. Kus daleko za jezerem v menším lese najdete ukrytou malou chaloupku, která patřila učitelce Aliny, v současné době je tato budova opuštěná.
VELKÝ PALÁC
Velký palác je leckdy nazýván jako škaredý. Přesto se jedná o místo, kde nejčastěji můžete narazit na carskou rodinu, pokud se netoulají někde po venku na svých projížďkách. Je velmi bezpečným, ale méně co se grish týče. Civilisté nemají možnost do jeho útrob jen tak nahlédnout, zejména protože se zde objevuje mnoho vojáků.
Můžete zde kromě carské rodiny narazit na služebnictvo, ale také na generála První Armády. Případně i na Generála Druhé Armády, ale ten se jako obvykle pohybuje více méně jen v Malém Paláci, pokud není do velkého zavolán.
Velký palác je místem dění, často se právě zde konali a konají i budou konat kde jaké ve

-ké honosné akce, které upoutají zrak a sluch vážených dam a pánů. Palác je přepychový, jeden by řekl i kýčový svými zlatými prvky, které rozhodně nezůstávají jen u kopulí. Je větší než Malý Palác, a tak se z něj stává také pravděpodobnější šance pro bludiště.
K Velkému Paláci patří také zdobená cesta s okrasnými stromy až k hlavnímu vchodu, rozlehlé zahrady, jež jsou propojeny s Malým Palácem. Je zde možnost i navštívení carských stájí, kde jsou ustájeni ti nejreprezentativnější koně, které byste mohli v Ravce najít. V zahradách se potulují občas psi rasy Carova zlata.
Os Kervo – Hlavní obchodní cesta, také přístavní lokace. Většina budov je stvořena z kamene, okolí je bahnité a zeleň je zchřadlá, díky Vráse, která od menšího města. Žije zde menší množství lidí, zbytek raději prchá jinam na lodích. Kromě vypěstovaných plodin se sem dováží cokoliv z Kerchu a také zde kotví rybářské lodě, tudíž můžete sehnat čerstvé ryby.
The Unsea – Vrása nebo také Bezmoří.
Keramzin – Menší vesnice poblíž Vrásy, nachází se v této oblasti i sirotčinec. Keramzinský sirotčinec je veden hraběcím pánem, který sloužil v První armádě a stal se válečným hrdinou. Sirotčinec není místo, které by bylo výhrou, ale je to místo, kde mohou nechtěné děti žít aspoň nějaký ten život.
Sikurzoi – Oblast v horách na jihovýchodu Ravky. Hory nejsou probádané a jsou celoročně pokryty ledem, který v nocích je mnohonásobně vyšší než přes den. Podle tamních obyvatel je obýván pouze zvěří, která chodí lovit do Sikursku či Ravky obecně.
Sikursk – Než se vydáte do hor Sikurozi, máte šanci se zastavit do menšího panství, které spravuje místní baron.
Petrazoi – Hory, které musíte překonat, zejména pokud máte namířeno do Tsibey. Nejedná se, o kdo ví jak vysoké skály, ale spíše kopce, které mohou být strmé a jejich povrch je kamenná a zrádný.
Dva Stolba – Nejjižnější lokace, údolí, které z části patří k Shu Han. Během hraniční války byla oblast obrazně řečeno roztržena a je považována za ruiny. Přesto zde v travnatém a skalnatém údolí, žije nějaké procento obyvatel.
Caryeva – Město na jihozápadu, které je z jihu ohraničeno horami, ze západu vrásou a volný přístup má jedině do centra Ravky. Žije zde několik baronských rodin, které se věnují obchodním záležitostem, které zajišťují pro Ravku.
Kribirsk – Město na hranici s Vrásou, slouží jako hlavní tepla pro přechod Vrásy, kdy jsou využívány písčité kluzáky, které pohání síla Grišů.
Novokribirsk – Je opakem Kribirsku, kam kluzáky doráží a mohou se vracet nazpět. Jedná se o menší město postavené na kamenných základech, na jih od této oblasti stojí přístavní město Os Kervo.
Ryevost – Říční vesnice, odkud vytéká stejnojmenná řeka, na sever od této oblasti jsou hory, na severovýchod naopak Tsibeya. Nejklidnější cesta k Os Alta je po řece až téměř ke Vráse. Ryevost je prostá vesnice, nemůžete očekávat honosné budovy jako v centru Os Alty, ale naopak se zde střetnete s olámanou omítkou, úzkými uličkami. Vesnice je postavena na kopci, tudíž některé ulice vedou po schodech dolů a nahoru. Na náměstí často prodávají lidé to, co vypěstují od zeleniny po nějaké to ovoce i cizokrajné, pochopitelně i domácí zvěř jako slepice, kozy atd.
Balakirev – Město západně od Ravky. Během Vlčího povstání roku 1801 bylo město vypáleno a zahynulo zde velké procento lidí i Grish bojujících za svůj život i ten spoluobčanů. Během roku se podařilo domy opravit a život se zde vrací pomalu nazpět do starých kolejí. Lidé ovšem nezapomínají.
Poliznaya – Menší město / větší vesnice na jih od Os Alty.
Tsibeya – Divočina, ale také severní hranice Ravky. Je známo, že v této oblasti by se měl kdesi pohybovat Morozova jelen, který je symbolem svatých a je také silným umocňovačem.
PRVNÍ A DRUHÁ ARMÁDA
Každá země má svoji armádu, na kterou se může spolehnout, vzhledem k tomu, že Ravka vede válku s ostatními národy již desítky let, tak nemůže zanedbat takovou věc, jako existenci armádních složek. Ravská armáda není tak početná jako Shu a ani tak krutá jako ze severu. Kvůli Vráse je pochopitelně část armády na západě sem tam i vzdorující rozkazům, jelikož svým způsobem z Vrásy prosperují. Všichni nejsou takoví blázni, aby riskovali své životy při návratu do východní Ravky a stávají se tak dezertéry či protagonisty vlastních stran.
Do armády se můžete přidat v patnácti letech, kdy jste odvezeni do Ravky a vycvičeni jako vojáci První armády. Ovšem pokud se u Vás prokáže v deseti letech, že jste Grisha, máte naprosto jiný život, který bude pro Vás od té doby probíhat jen a pouze v Malém paláci. Jakmile budete schopnými vojáky, stáváte se členy Druhé armády.
První a druhá armáda se mezi sebou bohužel nemusí, mezi členy je viditelná propast blahobytu a chudoby. Lidem v první armádě je často předhazováno, že 1 Grisha voják zastane 10 lidských. Pochopitelně to může za nepříjemné podmínky, které mezi armádami panují. Lidi jsou postradatelní a Grishové ne, unaveným vojákům to nepřidává na jejich vyčerpané psychice a spory často vyústí v rvačky, které končí u soudu. Za napadení vojáků druhé armády padají vysoké tresty.
PRVNÍ ARMÁDA
První armáda je složena vyloženě z lidských vojáků, kteří jsou z historického hlediska také nazýváni jako otkazat'sya. Počet vojáků v současné době přesáhl 5000 jedinců, žen i mužů, kteří usedají na různých pozicích, které mohou být více nebezpečné než jiné. Armáda nediskriminuje, ale ženy často končí v rolích kartografek nežli přímo vojáků. Záleží na jejich průbojnosti a pokud jim to jde lépe se zbraní než s perem, je jasné, kde budou.
Vojáci první armády se zodpovídají výše nadřízeným a zejména pak generálovi. Ovšem jejich pozice je nižší, než je ta pro Grishi. Žiji v mizernějších podmínkách, daleko menších ‚stanech‘, které roztahují na místech, kde se první armáda utáboří. Jsou také jinak oděni, jako mladí zájemci do armády nosí modré oblečení, kdy mají jen jednu uniformu, než se z nich stanou oficiálně vojáci. Pokud o ni přijdou mají smůlu. Jakmile jsou vojáky mají olivově zelené uniformy s dvouhlavou orlicí na ramenou, kartografové pak mají na ramenou vyznačené kopírovací kružítko. Pokud se vojáci přesouvají do sněžných zón, mají k dispozici oděvy bílo šedé, ty jim umožnují více splynout s okolím.
Výcvik typického vojáka se provádí od zmíněných 15 let do 19 let, kdy se z nich stávají vojáci ve službě kde zůstanou do doby, kdy nebudou třeba. Nebo nejsou z armády vyřazeni, kvůli zraněním. Dezertace se netoleruje a je řešena většinou odsouzením v lepším případě do vězení v horším zastřelení na místě. Do armády Ravky nemůže narukovat jiný voják, než Ravkan!

DRUHÁ ARMÁDA

Druhá armáda je vojenský oddíl, který má základnu v Malém Paláci. Na rozdíl od První armády, která je kompletně stvořena z lidských vojáků, má Druhá armáda vojáky pouze původu Grisha. Jinde ve světě nenaleznete tak velké využít Grish, nejen v armádním, ale i obecném užití. Mezi Grishami jsou muži i ženy, nerozlišuje je pohlavní a ani věk, ale jejich zkušenosti a nadání. Armáda využívá hlavně první dva druhy grishů – Korporálčíki a Eterálčíky, takoví Materiálčici jsou méně vážění, jelikož jejich využití v boji je nulové.
Druhá armáda má na rozdíl od První daleko lepší vybavení pro táboření, jejich oděvy jsou pro oko dokonalým šperkem. Kefty jsou barevně odlišné podle jejich druhu, také se liší podle výšivek. Naleznete modré, rudé, fialové. Kefty jsou neprůstřelné a jejich vnitřek je podšitý hřejivou kožešinou, která hřeje majitele v tuhém podnebí Ravky. Výšivky se liší podle zaměření, jsou umístěny na koncích rukávů a na zadní části, těsně u límce. Některé se přenáší i na rukavice vojáků.
Lidé Grishi odsuzují a často se od nich distancují, což v Grishách vyvolává pocit, že jsou daleko lepší než obyčejní vojáci. Proto na prosté vojáky První armády shlíží jako na slabé, nenadané, mně cenné věci nežli jako na živé bytosti. Vojíci druhé armády trénují zejména v Malé Paláci svoje dovednosti, pokud svoje schopnosti neovládají dostatečně dobře, nejsou vhodnými vojáky.
BOGATÝŘI
Oddíl vojáků založený kdysi dávno, dříve, než se lidé obraceli ke Grishám s pomocí, ale té doby, kdy byli první svatí požádáni o pomoc a vyslyšeli modlitby, byli právě tito vyloženě lidští vojáci po jejich boku. Pokládali životy jeden za druhým pro vítězstvích jejich pánů a za ochranu jejich blahobytu. Ne nadarmo se jim říká carští kati, neboť byli prodluženou rukou cara/carice a plnili jeho/její rozkazy kam osobně titulovaná hlava nemohla.
Přišel jejich úpadek s Grisha vojáky, kteří byli daleko víc než jen lidé s dobrým výcvikem, který byl někdy skoro nadlidský. A tak se začalo proslýchat o spících vojácích v jezerech, mělké části moře a ba dokonce v kde jaké tůňce a řece, až jich bude třeba voda je propustí na světlo dne a opět zemi zachrání. Jsou těžce spjati s přísahou carské rodině, kdy neuposlechnutí rozkazu je trestáno fyzicky. Alespoň dlouhé roky tomu tak bylo, současní kapitáni pouze lpí na pečlivost.
Do řad jsou vybírány ženy i muži v brzkém věku často jen 13 až 14 let, jsou podrobeni výcviku dle jejich využitelnosti pro armádu. Ženy usedají do role Vronii a muži mají na výběr více řad, které mají i své specifikace Draguny (Carská tělesná stráž, nájemní žoldáci), Volkodoki (Špehové, stopaři) a další.

Death before dishonor.
Výcvik probíhá severovýchodně v ravských horách, není známo přesně kde, jen armádní velitelé, kapitáni mají možnost určit přesnou lokalitu a také znají polohu chrámu, kde se budoucí vojáci připravují. Mladí jedinci jsou mnohdy sirotci, o které nikdo neměl zájem, nebo děti z armádních rodin, občas jsou to i budoucí vojáci, kterých bylo pro obyčejné postavení škoda.
Celý výcvik se dělí pro muže na 2 části. Od nástupu jsou rok podrobeni běžnému základu armády, ano mají jen rok na to natlačit do hlavy celou brannou výchovu, aneb jak se chovat při válce. Po ukončení jsou přesunuti do hor, kde jsou podrobeni psychicky těžším i fyzicky náročnějším podmínkám. Aby se neohlíželi na nic jiné než jejich cíl. To, komu zavázali svoji službu. I když především slouží carské rodině, mohou být uděleni i výše postaveným hraběcím rodům, barony nevyjímaje. Ženy mají výcvik jednolitý, kdy se nikterak základní výuka neodlišuje od zbytku s tím, že se zaměřují na fyzické zlepšená těla od pohyblivosti, až po extrémní flexibilitu a vyšší pohotovost.
Výcvik trvá do 21 let, kdy jsou i během něj posíláni na menší akce. Více něž do Ravky spíše do Kerchu, kde se otestuje jejich vůle a schopnost přežití. Po dokončení výcviku jsou také vystaveni zkoušce, která rozhodne o vhodnosti do role, která jim podle povahy byla přiřazena. Pokud v ní neuspějí mají možnost opakovat po 2 měsících, když selžou i tehdy (jedná se vždy o úkolovou zkoušku v Kerchu), je jim zabráněno se přidat k jakémukoliv oddílu armády, a to i prostému stopaři. A také jsou často násilně odříznuti od citových vazeb a životů těch, které mohli považovat za blízké nebo rodiny. (Např. jsteli synem, který selhal, vaše matka vás odmítne brát za svého.)
Uniformy: Existuje několik typů podle druhu postavení v armádě, ale vždy mají jedno společné pelisse. Což je menší kabátek, který vojáci nosí na rameni, nebo jej mají obléknutý s tím, že sotva sahá do pasu. Zatím existuje několik barevných variací: Rudá patří Draguny, Stříbná Volkodoki, Modrá obecně Voronii.
Ženy mají odlišnou uniformu než muži, nenosí dolman jak je tomu u mužů, často ani tak upnuté vojenské vesty, ale naopak vše je lehké, často sice těsné na tělo, ale pohodlné a doplněno o masky nebo vyloženě kápě. Ty mohou využít jako masku na tvář, či dokonale skrýt svoji identitu ve tmě.


Základní bogatýrská
Základní Voronii
Zákazy:
-
Vojáci, a to ženy i muži mají zakázáno opustit řady, pokud jim to není dovoleno vládcem země, u žen se přihlíží na těhotenství a u mužů neschopnosti boje, chybějící nohy nejsou příliš vhodným kusem do armády. Ženy ovšem nesmějí zplodit potomka dříve než po 3 letech služby, ostatní se na danou mohou dříve dívat jako na škodnou v revíru.
-
Respektování příkazů od vojáků II. Armády. Ano, přesně takto. Jsou lehce svéhlaví a nerespektují nic nelidského. (Alespoň by měli.)
-
Členy skupiny nemůže být nikdo jiný nežli člověk narozený v Ravce, to že je míšencem jiného národa jim nevadí.
-
Ženy se nesmějí přidat do jiné skupiny nežli Voronii. Jinde nemají jejich slova váhu.

Země: Prostředí Vrásy nebo také jen Bezmoří je temné a připomíná nekonečnou pustinu v temné mlze. Když se na ni podíváte zvenčí, uvidíte jen temnotu, která se převaluje jako hladina moře. Sem tam uvidíte záblesky, jako by ve vráse panovala bouře a místo hromů, spíš uslyšíte zvuky Volker, které jsou vyhladovělé a vyčkávají na odvážlivce, jež vejdou do jejich loviště.
Když byste se pokusili dotknout jejího povrchu, je to jako sahat do mlžného oparu a dýmu, který se kolem Vaší končetiny perfektně omotá a nechá zbytek zmizet za clonou. Je to jako magie, kdy mág nechá holuba zmizet ve svém kabátě. Ale pokud vejdete dovnitř, nemáte šanci, že Vás někdo ještě objeví.
Zejména kvůli místním obyvatelům, kterým se říká Volkry. Podle některých jsou to létající démoni, ale tak či onak jsou to lidé, kteří byli na nesprávném místě v nesprávný čas. Při stvoření Vrásy je schopnost Černého kacíře proměnila na bestie, které ve tmě nevidí a lační po jediném; lidském mase. Jejich přítomnost láká oheň, proto se prochází skrze Vrásu za pomoci modrého světla, které nedokáží vnímat. Volkry utočí také při hlasitém pohybu, nevidí a orientují se podle zvuků.
Půda a prostředí Vrásy je zašedlé, bezbarvé a na zemi se válí hromada písku a kostí, které zde zanechaly Volkry, které požíraly cestovatele hlava nehlava. Také jdou zde trosky domů původních obyvatel a vraky lodí, jež se nedostaly na druhou stranu. V nich si často Volkry dělají hnízda.
Jak tam a jak nazpět: Nejrychlejší cesta je přímo, neboť sever i jih jsou ohraničeny horami a chladem, můžete si být jistí, že se tato černá příšernost neustále rozrůstá sama o sobě, bez toho, aby ji někdo jako Temnyj museli ovládat. Využít můžete písečné kluzáky, které pohání síla Větrostrůjců. I ty však mohou narazit na hladovou smečku okřídlených predátorů, kteří půjdou nejprve po Grishách a až poté po lidech, kteří je tolik neohrozí.