top of page
NPC.png

Každopádně zde najdeš skoro všechny NPC, které se v našem světě vyskytují. Je dost možné, že se nějaké NPC skloubí se systémovou postavou, ale to je tam napsané. Zmínit tyto postavy mohou admini a hráči také, ale až když se zeptají. 

  • Některá NPC patří pouze webu a hráči je nemohou ovládat, mohou se však zeptat, mají-li pádný důvod využití ve hře.

  • Na jednu postavu mohou připadat maximálně 2 NPC. (+ 1 které mohou mít hráči dohromady, pokud mají propojené postavy a toto NPC ovlivní obě postavy.)

  • Lze přeměnit NPC na systémovou postavu, mělo by se zachovat FC.

  • Hráč může vytvořit NPC pro svoji postavu ve formátu: Odkaz na fotku postavy, věk, rasa, v případě grishi zaměření, práce a pochopitelně jméno a hráč, který ji smí ovládat. Je-li NPC veřejné, stačí uvést HRÁČ. (Hrát za postavu = zmínit ji v postech ve hře s jiným hráčem, NPC nemohou fungovat jako samostatné postavy. Nemůžete hrát jen s NPC. Výjimka platí v případě tréningů.)

  • Hráč: Nick – za postavu může hrát pouze uvedený hráč, jehož nick se poblíž NPC vyskytuje.

  • Hráč: Hráč – za postavu může hrát jakýkoliv hráč.

  • Hráč: Admin – za postavu může hrát pouze admin.

  • Hráč: Admin / Hráč – je potřeba se zeptat, zdali si můžete postavu vypůjčit. Většinou však můžete.

RAVKA

oni.png
ONY SOROKIN // ADMIN

Člověk 1770*

Národnost: Ravkan

Práce: Obchodník

Ony se živí jako obchodník, vše, co sežene je legální, ale pochopitelně dokáže obstarat i to nelegální. Má pět dětí, které Vás mohou okrást během nákupu o nějaký ten rubl nebo dva. Na sekeru nedává a pokud ho budete tahat za nos a chtít jeho zboží nacenit o hodně méně, vyhodí Vás na ulici jako špinavého psa. Pochopitelně rád smlouvá, ale v mezích reality.

toma.png
TOMA ALEXEEV // ADMIN

Člověk 1736*

Národnost: Ravkan

Práce: Bankéř

Toma není zrovna typ člověka, kterého byste chtěli nahněvat, sedí všem na penězích v bance a taky by se mohlo stát, že by Vám je nechtěl vydat. Není kupodivu lakomý drak, ale přes prsty Vás klidně holí švihne. Jestliže se na něj budete dívat skrze prsty, dloubne Vás do té škvíry. A že proč byste to dělali? Toma je stařík, chodí shrbený a kulhá na jednu nohu, zrak mu už neslouží, ale s penězi to sakra dobře umí. V bance ho potkáte nejčastěji, ale také na něj můžete narazit v Os Alta na hřbitově, kde leží jeho žena a dcera, které pohltila válka.

arte.png
ARTEM // ADMIN & HRÁČ

Člověk 1755*

Národnost: Ravkan

Práce: Kazatel

Kazatel v Os Altě, velmi pobožný a oddaný svatým, pokud vidí bezvěrce, je schopný je otravovat vírou celé dny, aby získal, co chce – tedy je na svoji stranu. Na rozdíl od carského kněze, je tento od paláců vzdálen dál, ale může se v nich objevit jednou za čas. Jeho smysl pro humr je poměrně suchý a pokud mu řeknete výtku ve smyslu humoru, nejspíš se urazí.

oly.png
OLYA SAVELIEVNA // ADMIN & HRÁČ

Člověk 1750*

Národnost: Ravkan

Práce: Dočasná Carevna

Chová odpor k severní zemi, je přísná a doufá, že brzy trůn převezme jeden ze synovců. Má tři. V paláci s ní žije její syn. Olya se o grishi příliš nezajímá, sice proti nim nic nemá, ale nejsou podle ní její starost. Pro ni jsou velmi důležité životy občanů Ravky a snaha o její sjednocení, to co její bratr začal, ona chce dokončit, či připravit na příchod jednoho z nových nástupců.

KERCH

pasha.png
PASHA ILYICH // ADMIN

Grisha - Ohňostrůjce 1782*

Národnost: Ravkan 

Práce: Zloděj / pořadatel sázek

Mazaný jako liška, rozhodně Vás obehraje a pokud se ho pokusíte oklamat a okrást, spíš se spálíte – doslova. Nevěří nikomu a ničemu, kromě penízků. Pasha je hledaný vojáka, ale nic si z toho zrovna nedělá. Občas totiž působí jako kapsář a okrade to co je má i nemá. Je o dítě ulice, narodil se v Ravce, ale žije v Kerchu. Je drzý a nevychovaný, jeho milejší stránku si můžete koupit.

oscar.png
OSCAR FRY // HRÁČ

Člověk 1766*

Národnost: Keršská / Shu

Práce: Lovec hlav

Oscar je problém pro všechny, spolupracuje s otrokáři a rozhodně nesympatizuje s grishami. Oscar prodal i svoji matku, když zjistil, že je grisha. Peníze jsou pro něj vše, svoji povahu z prohnilého Kerchu nezapře. Po jeho boku chodí dva velcí psi, kteří připomínají bully. Využívá je pro lov těch, které zrovna chce získat a prodat. Je mu cizí s někým jednat v rukavičkách, protože sám byl roky otrokem, ale postavil se na svoje nohy.

jesse.png
JESSE POWEL // HRÁČ

Člověk 1772*

Národnost: Keršská

Práce: Otrokář / Pirát

Jesse nebo také milovník vody, protože se na ní pohybuje víc než na souši, která je mu skoro až cizí. Vztah ke grishám se rovná pro něj vztah k rychlému zbohatnutí. Pluje často poblíž Ravského pobřeží a nabízí grishám pomoc, ale ve skutečnost je bere do zajetí a v Ketterdamu je prodá nejvyšší částce v tajné aukci. Jeho rodina zahynula při válce v Ravce kde byli pro své příbuzné, kdy byli zastřeleni vojáky Fjerdy. Jen protože se zastali jedné raněné grishy. Našel si pro ně jistou zášť, která koření hluboce v krvi.

FJERDA

loke.png
LOKE BENDTSEN (Postava)

Člověk 1753*

Národnost: Fjerďan

Práce: Kapitán Drüskelle 

Loke je typický muž z Fjerdy, naučen zabíjet grishy a být svatým vojákem, jak se patří. Nemá slitování s žádnou grishou a neušetřil by ani dítě. Má smysl pro fér boj, ale jen s jemu rovným, což je celkem těžké, když chová zášť proti nepřátelským zemím. Je oddaný koruně a králi, občas mu radí jako jeho rádce, ale většinou se jedná o věci z prostředí Druskelle.

tore.png

TORE HATLEN // ADMIN 

Člověk 1761*

Národnost: Fjerďan

Práce: Král Fjerdy (Drüskelle)

Tore chce obsadit Ravku a vyčistit ji kompletně od grish. Nebo si je podmanit jako služebníky bez práv. Není to zrovna nejlehčí úkol, který by si na ramena mohl posadit, ale každopádně je to jeho cíl, který klidně předá svým dětem. Ale je jasné, že toho chce dosáhnout sám, také by rád zničil Ravku a pojal ji za Fjerdské území. Jako otec je to poměrně dobrý muž a pro děti udělá vše, ale nesnáší, když se děti vymykají – jako například jeho dcera, která kdyby mohla, zabíjela by grishi sama. Ale oceňuje její podporu jeho osoby.

juli.png
JULIE HATLEN // ADMIN

Člověk 1762*

Národnost: Fjerďan

Práce: Královna Fjerdy 

Na rozdíl od svého muže nechová takovou zášť ke grishám, každopádně jim nevěří. Má strach o své děti. Nezabila by svoje dítě i kdyby bylo grishou, ale je to pro ni nereálné, aby jej dále vychovávala pod jednou střechou s jejím mužem. Dítěte by se vzdala pro dobro země. Je milá a jemná, ráda plete svetry. Miluje Ledové růže, ale klidně si nechá dovést květiny z Ravky, kde rostou daleko zajímavější květiny.

SHU - HAN

vladce.png
WEN KIR-TABAN // ADMIN

Člověk 1765*

Národnost: Shu

Práce: Dočasný Vladař

Ačkoliv by rád přestal válčit, tak chce osídlit celou zemi jen a pouze pro sebe a jeho lid. Není zrovna otevřený ke grishám. Je hrdý na to, že je první z mužů, který usedl na trůn, jen protože dcera předchozí vladařky je příliš mladá na to, aby vládla. Wen je spíše dobyvatel nežli vládce, ale nedobývá za pomoci armád, ale spíše hlavou. Je vysoce inteligentní a není radno si s ním hrát a snažit se jej obelhat, pokud by selhal on, má po svém boku zkušeného generála, který se naopak v armádě vyžívá. Je možné, že má Wen i nějaké ty děti, spíš levobočky, neboť oficiálně ženu zatím nemá.

gen.png
SUN YIN // ADMIN & HRÁČ

Člověk 1750*

Národnost: Shu

Práce: Generál armády Shu Han

Sun má mladou tvář, ale mysl zkušeného predátora. Občas svého postavení zneužívá, aby získal co chce. Sun je vlk v rouše beránčím, jeho tvář je sladkým obalem pro opravdovou zrůdu pod tím. Sympatizoval s předchozí vladařkou a slouží i současnému vládci, jeho snem je také vyhladit grishi, nebo lépe, udělat nich vojáky, které nebude škoda. Finančně podporuje experimenty na grishách, které jsou velmi utajovány. Jeden z důvodů, proč to dělá je ten, že jej grishi připravily o oko, když se válčilo s Ravkou na jihu. Kde se válčí obecně do teď.

ZESNULÍ

andrei1.png
ANDERI ARTEMOVICH

Člověk ✝60

Národnost: Ravkan

Práce: Bývalý Car Ravky 

Andrei byl znám svojí otevřenou důvěrou vůči Grishám, které jsou stále součástí Druhé armády. Jednalo se o skvělého vladaře, ale přísného otce, nemohl si dovolit polevit, když si chtěl zabezpečit vhodného nástupce, který by zemi dokázal dále udržet na vrcholu, nikoliv se poklonit ostatním národům. Andrei měl celkem tři syny, nejmladšího Makse a nejstaršího Gavrila, mezi nimi se pak objevuje levoboček Arseniy, který podle všeho utonul s jeho matkou. Chtěl z Ravky udělat víc než prosperující národ, tohoto snu však nedostál, neboť byl podle všeho otráven nájemným vrahem z Djerholmu.

Rodina: Synové - Maks Artemovich (19 let), Arseniy Artemovich (?), Gavril Artemovich (28let), Wutan An (23 let),  žena Marina Artemovich (48✝), sestra Olya Savelievna (50 let)

mari artem.png
MARIANA ARTEMOVICH

Člověk ✝48

Rasa: Člověk

Národnost: Ravkan

Práce: Bývalá Carevna Ravky 

Mariana byla první ženou cara, ale nebyla jeho jediná láska, to její srdce zlomilo několik let poté co se jim narodil Gavriil, přesto s carem měla později i dalšího syna Makse. Věnovala oběma mnoho lásky, a dokonce i králi, jediné dítě, které nerada viděla byl levoboček, kterého jí car tak drze představil. Aby zajistila svým synům trůn, dala caru jasně najevo, že pokud na trůn neusedne jeden z jejich právoplatných synů, dozví se celá země, že měl románek s vyšší třídou v Shu Han. Což by mohlo narušit vztah grishů k jejich vládci. Ovšem nic se z toho nestalo, neboť carevna byla zabita při cestě skrze Vrásu, kdy ji Volkry odnesly z paluby lodě.

Rodina: Synové - Maks Artemovich (19 let), Gavril Artemovich (28let), muž Andrei Artemovich (60✝)

vladky.png
HUANG TABAN

Člověk ✝50

Národnost: Shu 

Práce: Bývalá vládkyně Shu Han

Huang nebyla nejhorší vládkyní, jakou byste mohli chtít, ale taky nebyla to, co byste jako Grisha chtěli. Nebylo jí cizí míti v paláci několik Grish se zalitými obojky, kteří byli jejími sluhy. Byla přísnou vládkyní, která odmítala jakoukoliv možnost, že by přijala Grishi mezi sebe, nebo snad přestala válčit s Ravkou. Její chtíč po moci byl jako vždy nepřekonatelný a doufala, že k podobnému cíli dovede i svoji dceru. Zemřela brzy a na trůn po ní nastoupil její mladší bratr. Měla sestru, nad kterou zanevřela, poté co zjistila, že nechce jít v rodinných šlépějích. Huang byla známá podporou pokusů na grishách, ačkoliv se to na veřejnost většinou nedostalo a větší projekty byly prováděny v utajení.

Rodina: Choť Du He-Taban (42✝), Syn Kir-Taban, Vnučka Wen Taban, Sestra Shen An (32✝)

BÝVALÍ KAPITÁNI

yi.png
YI MIN 'Hon-ēkā'

Smrtič 1756*

Národnost: Shu

Ve funkci: 1777 - 1798 (Nástupce: Inessa K. Volkova)

Bystří jedinci Malého paláce znají trenérku i ze spisů, kde je často tato žena zmiňována ve své roli kapitánky. Během obsazení této role, vedla několik obranných tažení a dokázala tak vést Smrtiče i Hojiče za nepřítomnosti generála. Yi Min své místo předala jedné ze svých žákyň, podobně jako to udělal její předchůdce s ní. Pokud by však jakýkoliv nástupce selhal, převzala by opět toto místo, dokud dýchá, je ochotná pro zemi sloužit jakkoliv. V současné době se věnuje tréningům, ale když je třeba vyráží do terénů. Počet zabitích druskelle za své období ve funkci uvádí velmi mylně na 23, ve skutečnosti bylo evidováno zhruba 268 obětí celkem. (Hon-ēkā - Lamač(ka) kostí.)

barstov.png
ARTYOM BARSTOV 'Vinddjevel'

Větrostrůjce ✝51

Národnost: Ravská

Ve funkci 1774-1796 (Nástupce: Anette E. Barstov)

Marně byste v posledních letech hledali někoho, kdo byl tak schopným kapitánem jako právě Barstov. Jeho oddanost práci dokázala překvapit kde jakého vojáka, nikdy se nevzdával a většinu času trávil mimo palác, pokud byl v Paláci byl znám pro svoji píli s dcerou, kterou později sám vždy stavěl před jiné adepty na jeho nástupce. Podobně jako ostatní kapitáni se i on svého času věnoval tréningům grish. Jednalo se o větrostrůjce, jehož větrů se Fjerda obávala daleko víc, než Shu-han Yi Min a zvuku lámání kostí. Zemřel při cestě přes Vrásu, kdy byla loď napadena Volkrami a nikdo se z cesty nevrátil. (Vinddjevel - Větrný ďábel)

mefisto.png
MEPHISTO VRONSKY 'Andeddo'

Řemeslník ✝45

Národnost: Ravská / Keršská

Ve funkci: 1780 – 1796 (Nástupce: Mikhail Larionovich)

Vronský nepůsobil jako kapitán tak dlouho jako jeho kolegové, kteří ať už zemřeli později, nebo naopak žijí stále, přesto je v knihách kromě dobrého učitele zmiňován také jako mistr řemesla a jeho schopnosti maskování a využití surovin z prostředí se nedokáže rovnat nikdo z prostých Grish, škoda sem zatahovat svaté. Ačkoliv na místo svého nástupce vybral tři jedince, skončil na něm jeho osobní žák, až po schválení generálem. Ale to vše už bez jeh přítomnosti, byl zajat v boji a odvlečen do Shu-Hanu, kde po dlouhých měsících zemřel na otravu krve. Mylně se podívá, že byl zabit na bojišti. Jeho předností bylo vytvářet předměty pro špehy a pomáhat jim v jejich práci, kdesi v Malém Paláci v knihovně lze najít jeho spisy. (Andeddo - Nemrtvý)

bottom of page