top of page
NPC.png

Vítej v systémových postavách, tato stránka je ti k dispozici, když bys nevěděl, jak začít. Můžeš zde najít důležité i méně důležité postavy pro děj, které mohou být tvými postavami, pokud zrovna nemáš vlastní nápad. Pokud bys postavu opustil, vrací se na svoje místo a nový hráč si ji může převzat podle svého a využít ji naplno ve svém růstu ve hře.

  • Rezervace na systémové postavy se provádí v #žádosti-rezervace-čehokoliv, máte na ni 1-2 měsíce.

  • Nezačínejte ZLATĚ ZBARVENÝMI systémovými postavami, jedná se o důležité postavy, které jsou členy děje, nebo s ním úzce souvisí. Je na ně kladen věší důraz ohledně registrací a minimum vážně stačit nebude.

  • Uvedené informace jsou neměnné, ale to, co dodáte navíc je na Vás. Je vhodné to konzultovat, pokud si nejste jistí, že by to narušilo koncept.

ERIK RAMSLAND

lovec.png
25 let ▪ Člověk ▪ Fjerďan ▪ Lovec divoké zveře ▪ Christopher Mason

Erik se pohybuje nejčastěji v krajině mrazu, ale přesto jej můžete potkat i v Ravce. Netají se tím, že je pro peníze ochotný najít cokoliv, co není přímo zvíře, které sem tam pro královskou rodinu loví. (Lovil) Je žoldákem pro všechno, ale není tak naivní, aby se nechal najmout na práci, která by jej stála život. Nemá odpor k hrám, kde jde o peníze, ale rozhodně nebude sázet na to, který jedinec grishi bude chycen dřív. Na rozdíl od jeho spolu druhů neloví příslušníky grishů. Je lakomý, ale nemá problém někomu podat nápomocnou ruku.

Propojení s postavami: -

MAXIM (MAKS) ARTEMOVICH

maks.png
19 let ▪ Člověk ▪ Ravkan ▪ Následník trůnu ▪ Dane DeHaan

Maks je nejmladší z bratrů, jeho otec mu věnoval poměrně hodně pozornosti a je tak dost viditelné, že touží po trůnu, jeho teta jej však k němu nepustí, dokud jej nebude hoden. Podle Makse je to hloupost, měl by vládnout ten, který byl otci nejblíže tedy on. V čemž si trochu protiřečí s nejstarším bratrem, který usuzuje, že by měl vládnout ten nejstarší. Maks na rozdíl od zbytku rodiny a lidí ví, že jeho starší bratr je naživu, ale neví přesně kde je – neměli spolu tak blízké pouto nikdy. Maxim je známý pro svoji prořízlou pusu a často egoistické jednání, tím obdaří opravdu každého. Není to však typický rozmazlený fracek, má i svoji světlou stránku, ale ta díky trůnu jde stranou.

Propojení s postavami: Gavril Artemovich, Tayang An, Alexei Saveliev

ZABRÁNO

VIKTOR KISELEV

viktor.png
*1756  ▪ Člověk ▪ Ravkan / Zemeni ▪ Kněz ve službách cara ▪ Tom Hiddleston

Viktora můžete potkat v Malém paláci víc než často, ačkoliv na první pohled připomíná mírně Fjerďana, jeho původ je zakořeněn v Ravce, pouze otec byl původem z Noviy Zem. Viktor slouží carevské rodině už pět let a zatím v jejich službách nezklamal. Jako jeden z mála je otevřen novým věcem a vlastní několik spisů, které patřily Nikolai Lantsov. Po smrti carevny stál po boku cara a byl jeho rádcem, při nástupu Olyi však odstoupil a věnuje se dále církevní podpoře v Malém paláci. Kromě toho učí mladé grishi i dějiny Ravky.

Propojení s postavami: Carská rodina

KIR VLASOV

vlasov.png
*1760  ▪ Člověk ▪ Ravkan / Fjerďan ▪ Generál I. Armády ▪ Alexander Skarsgård

Měli byste vědět jedno, Kir není tak elegantní, jak se zdá, pokud byste byli jeho stínem, jak by mohl nazvat své dva pobočníky vojáky, tak byste věděli, že tento mazaný muž má na svědomí smrti cara. Nechvástá se tím, sám chce trůn uzmout pro sebe, jenže mu v tom brání hned několik adeptů na toto místo. Kir je inteligentní a trpělivý, vyčkává již nějakou tu dobu, ale nedává to znát, svoje proti Grishské nálady si nechává pro sebe. Ale pokud je s Grishou někde sám, nebojí se jim ukázat, kdo má navrch. Původem je z Fjerdy a rodinu, kterou vydává za svoji nutí ke spolupráci, aby tvrdila, že je Ravského původu.

Propojení s postavami: Leonid K. Egorov (Nepřímo), První Armáda, Ronnie Villumsen

ZABRÁNO

STERLING HAMMOND

ster.png
*1761  ▪ Člověk ▪ Keršská ▪ Lovec hlav ▪ Joel Kinnaman

Sterlingovu tvář si můžete zapamatovat podle výrazných rysů na tváři, jako je několikrát zlomený nos. Tělo zdobené různými znaky, které vypráví jeho život, nebo alespoň to tvrdí okolí. Jeho rodiče jsou míšenci Ravka a Shu, ovšem kromě karamelových očí, které mají letmý zlatý nádech, nepoznáte, že je míšencem, protože vyrostl v Ketterdamu. Sterling se potuluje poblíž barů, kde se nechává najímat kýmkoliv, aby jim sehnal grishi se kterými si zákazník dělá, co chce, od únosu, po zabití. Má duši, ale nepoužívá ji. Zášť chová ke grishám kvůli smrti jeho dcery, kterou zabili ohňostrůjci. Tenhle ptáček je dobrý ve střelbě z koltů, ale o to víc rád má starou dobrou ruční práci. Na svém kontě má už 90 únosů, a to i z Ravky, kde je hledaný.

Propojení s postavami: -

ORLA MORTENSEN

orla.png
*1770  ▪ Člověk ▪ Fjerďan / Ravkan ▪ Otrokář ▪ Liam Hemsworth

Orla nemá smysl pro humor jako ostatní, je odměřený a chladný, nejen díky svému původu, který se táhne až daleko na sever do trpké Fjerdy. Můžete jej potkat opravdu kdekoliv, kvůli jeho práci (koníčku) často překračuje Vrásu sem a tam, nemůže říci, že by se jí bál, to ne, ale má z ní respekt, protože viděl, jak mu pozřela několik bratrů ve zbrani. Orla překypuje suchým, sarkastickým humorem což mu ubralo na trpělivosti, tu mu osud do uzlíčku nedal, protože jakmile může vybuchne jako sopka. Ke své práci se dostal omylem, když původně otrokáře chytal, nepřišlo mu to rozumné i když byl vychováván k lovu grish. Když okusil větší moc peněz za pochytané grishi, než za pochytané otrokáře. Má syna, který je grisha, ale jeho matka jej dobře před ním skrývá.

Propojení s postavami: -

STELLA HATLEN

stela.png
*1785  ▪ Člověk ▪ Fjerďan ▪ Prinses ▪ Maddie Hasson

Stella se vymyká typickým ženám, na rozdíl od své sestry není tak uťápnutá a proto se jí říká mezi lidmi rudá ďáblice. Kromě chování však ráda nosí rudou barvu, která reprezentuje počet zabitých grish, které otec za svůj život zabil. Fascinuje ji to víc než kde, co jiného, ale více méně z biologického hlediska. Sama nemá možnost se stát druskelle, ale ráda je pochopitelně pozoruje, pokud někoho dovedou k soudu. Grishi považuje za nemocné a ráda by našla lék na jejich nemoc. Ačkoliv se tváří většinou sladce, je nutno podotknout, že trpí rozdvojenou osobností.

Propojení s postavami: Simen Hatlen, Cathrine Hatlen, Tore Hatlen, Julie Hatlen

Rezervace Mickeyna

BELINDA HURLBUTT

delegátka.png
*1766 ▪ Člověk ▪ Zemeni ▪ Delegátka ▪ Antonia Thomas

Všude přítomná a všeho znalá, tak by někteří Belindu popsali, než byste ji vůbec měli možnost vidět. Většinu životu strávila cestováním křížem krážem, jen aby se dozvěděla víc o Grishách a jejich schopnostech. V její zemi jsou v bezpečí, a proto jí nedá spát, proč tomu tak není jinde. Účastnila se mnoha shromáždění, kde své dohady o bezpečnosti Grish ráda pronáší. Navštívila jak sever, tak jih. Ale posledních pět let tráví v Kerchu, odkud se spojuje poštovně s domácí půdou. Ačkoliv působí na první dojem jemně a to nejen díky své výšce a jemnému oblékání, stojí si za svými názory dosti tvrdě.

Propojení s postavami: -

DORIAN CLAY PORTER

poli.png
*1773 ▪ Grisha - Vlnostrůjce ▪ Keršská ▪ Člen pořádkové skupiny ▪ Evan Peters

Dorian šel ve stopách svého otce a navzdory tomu v jakém městě vyrůstal, obklopen zločinem se dal na cestu zákona. Ale ani zdejší zákonodárci nejsou tak čistí, jak se zdá, denně čelí snaze si jejich práci a odvracení zraku koupit. Kromě toho, že mívá potyčky se zloduchy obecně, musí si hlídat záda před lovci hlav, kteří by mohli přijít na jeho velké tajemství spojené s původem. Jeho matka na něj přenesla gen Grish, který měli kdysi dávno v rodině, až se na to zapomnělo. Dorian je dobrá duše, ale má své zkažené jádro.

Propojení s postavami: -

CAI NIU

shu lékařka.png
*1769 ▪ Člověk  ▪ Shu ▪ Doktorka ▪ Jingna Zhang

Cai je drobné shu-hanské kvítko, které v nestřežený moment tasí nože i skalpely, jen aby dotyčnému ublížila. Pochopitelně neútočí na lidi jen tak, svoje paty nevytáhla ze Shu-Hanu už mnoho let. Pokud se objeví ve venkovních prostorech, halí svou tvář do masek, které jsou to poslední, co její případně oběti vidí. Pronikavé zlaté oči mnohé vězně jižní země děsí, neboť navzdory svému ženskému vzhledu je nekompromisně oddaná zemi a jejímu záměru odhalit tajemství skryté v nitru ravských čarodějnic. Nikdo by to do ní neřekl, že ze studenta medicíny, který studoval i na Ketterdamské univerzitě, bude jednoho dne obávaný Shu lékař. Ale časy se mění, stejně jako člověka dokáže poznamenat ztráta blízkých.

Propojení s postavami: Oscar Fry (Nepřímo), Sun Yin (Nepřímo)

ZABRÁNO

bottom of page